Hamilton přestoupí do Ferrari, vyhraje s ním titul a ukončí kariéru

Jako ze science fiction zní scénář, kdy by Lewis Hamilton přestoupil do Ferrari namísto Sebastiana Vettela a vyhrál s ním titul mistra světa, načež by tedy ukončil svou kariéru. Podle Teda Kravitze, komentátora Sky Sports, však nikterak nereálný.

Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 3. 11 2017 — Josef Nekvinda

Lewis Hamilton nejspíše v tomto okamžiku někde odpočívá. Po zisku čtvrtého titulu už jej ve zbývajících dvou podnicích nečeká tak velké vypětí jako v dosavadním průběhu této sezony. Ve vzduchu přitom stále visí otazníky nad možným ukončením kariéry, které se neustále vrací jako bumerang i přesto, že takovou možnost sám Hamilton vyloučil.

Chladného to proto nenechalo novináře a komentátora Sky Sports Teda Kravitze. Předložil tudíž čtenářům svůj názor a rozhodně ne nikterak přízemní. Jasně předeslal svou představu o tom, že jeho krajan ve formuli 1 může vydržet klidně do čtyřicítky. Na tom samotném by nebylo nic křiklavého, nebýt následujícího:

„Nebyl tak ostýchavý ohledně své budoucnosti, když si o víkendu šibalsky rýpl do Nika Rosberga. Nejsem si jistý, že je to o počtu titulů, který by jej uspokojil. Je to o tom, co mu ještě zbývá a čeho může ve své kariéře dosáhnout. Je mu 32 let, takže mu pravděpodobně před odchodem z formule 1 zbývá ještě pět nebo šest let. Myslím, že ho to začne nudit kolem čtyřicítky.

Takové dva tři roky ho ještě vidím v Mercedesu, kde tedy v jednom týmu bude působit více než šest let. Poté odejde a připojí se k Ferrari, kde vystřídá Sebastiana Vettela. Svou kariéru zakončí ve Ferrari, s nímž získá titul,“ myslí si Kravitz.

„Chci být příští sezonu ještě lepší,“ sdělil naopak Lewis Hamilton své ambice, které podle něho bude nejvíce narušovat Max Verstappen. „Výzva od Ferrari a Red Bullu bude jistě větší. Formule 1 nespí. Nestává se statickou. Tady vždy někdo číhá na mou pozici. Mám tam Maxe, který čeká. Musím pozvednout tenhle zápas na další úroveň, abych zůstal před ním a to mě motivuje. Je to moje motivace pro další ročník.“

Diskuse k článku

Napsat komentář