Získal s přehledem titul, přesto Verstappen doufá, že to příště bude napínavější

Max Verstappen svůj první titul vyhrál po celoroční bitvě s Lewisem Hamiltonem. Druhá mistrovská koruna byla u Nizozemce poněkud jasnější, když ji dokázal ukořistit čtyři závody před koncem. Pilot Red Bullu doufá, že v sezoně 2023 bude boj celkovou trofej zase o něco napínavější.

Štítky: 2023 Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 13. 10 2022 — Vašek Štěpánek

Na začátku letošního šampionátu vypadala situace děsivě. Max Verstappen v prvních třech závodech hned dvakrát nedojel a na lídra Leclerca ztrácel 46 bodů. Od té doby nabral letošní šampionát jiný trend a byli jsme svědky takřka one-man show.

Čerstvý dvojnásobný šampion od Velké ceny Austrálie vyhrál 11 závodů z 15 a svůj bodový deficit proměnil do 113bodového náskoku. Ten už aktuálně nikdo nemůže dohnat a v dalším závodě má slušnou šanci i Red Bull získat pohár konstruktérů.

I když se zdá, že si Verstappen letošní sezonu užil, v roce 2022 mu podle vlastních slov chyběl soupeř a raději by o další titul bojoval až do konce sezony. „Když se podívám na letošní rok, musím přiznat, že jsem docela překvapen.

Vyhrát titul čtyři závody před koncem s tím, jak si jsou naše vozy [auta Red Bullu a Ferrari] výkonnostně blízko, je opravdu překvapivé. Samozřejmě jsem rád, že titul máme opět doma, ale postupem času začnete trochu přemýšlet.

Říkám si, že získat druhý titul je skvělý pocit, ale bylo by to ještě silnější, kdyby byl náš boj až do posledního závodu. Jak už jsem řekl, je překvapivé, jak se celý rok vyvíjel. Ferrari nám je blízko, tak snad to bude příští rok těsnější,“ popsal Verstappen své pocity.

V nadcházející sezoně 2023 bude mít kalendář rekordních 24 závodů a 6 sobotních sprintů. Podle Verstappena bude těžké mít celou sezonu bezchybnou formu, ale na nový šampionát se už teď velmi těší.

„Příští rok bude opravdu dlouhý, čeká nás 24 závodů. Už tato sezona je docela dlouhá a bylo těžké v každém závodě podat výkon, který bude stačit na vítězství. Nakonec jsme ale celou sezony jako tým zvládli dobře.

Nepochybuji, že příští rok to bude jinak. Věřím celému týmu, že opět přivezeme dobré auto, které bude rychlé a které nám umožní vyhrát další závody. Snad se na podobnou úroveň jako my dostanou i další týmy a budeme spolu bojovat každý závod,“ doufá pilot Red Bullu.