Ženy v motorsportu: Česká pilotka Bábíčková bude testovat formuli 3

Pilotky W Series Abbi Pulling, Chloe Chambers, Tereza Bábíčková se spolu se závodnicí regionální formule Hamdou Al Qubaisi zúčastní koncem tohoto měsíce testu formule 3 v Magny-Cours ve Francii.

Štítky: Formule 3 Tereza Bábičková W Series ženy v motorsportu Zveřejněno 7. 09 2022 — Jiří Košta

Promotéři FIA Formule 3 oznámili, že kvarteto usedne za volant vozu F3 ve Francii ve dnech 16. a 17. září 2022. Test bude součástí FIA, jejímž cílem je dát ženám větší šanci v motorsportu. To vše navazuje zároveň i na projekt More Than Equal, který se snaží o to samé – přivést ženu až na vrchol motorsportu.

Bude to podruhé, kdy se v aktuálních vozech F3 pojede specifický test pro ženy, poté, co se podobné akce a na stejném okruhu v minulé sezoně zúčastnily Nerea Marti, Irina Sidorková, Maya Weug a Doriane Pin.

„Je pro nás velmi důležité zajistit, aby se do našeho šampionátu zapojilo stále více žen. Diverzita je jednou z našich klíčových diskusí ohledně budoucnosti motorsportu,“ řekl generální ředitel FIA Formule 3 Bruno Michel.

„Tyto specializované testy F3 jsme zahájili minulý rok s Nereou Marti, Doriane Pin, Irinou Sidorkovou a Mayou Weug, které všechny řekly, jak přínosný byl tento jednodenní test pro jejich pochopení požadavků našeho šampionátu. Pro letošní rok jsme vybrali čtyři nové závodnice, protože bedlivě sledujeme nejen sérii W, ale i jezdkyně v dalších kategoriích.”

„Poskytování více příležitostí pro ženy v monopostech je klíčovou prioritou nás všech ve formuli 1 a v celém sportu,“ dodal prezident a generální ředitel F1 Stefano Domenicali.

Testování se bude účastnit i česká naděje Tereza Bábíčková, která letos nejenže závodí ve W Series, ale poprvé pojede regionální formule nebo-li FRECA.

„Jsem velmi vděčná za tuto příležitost. Pro všechny jezdce v motorsportu je cílem pokračovat do vyšších kategorií a tím samozřejmě i výkonnějších vozů, což je velká výzva. Vím, že řízení vozu F3 vyžaduje hodně fyzické síly.

Stále jsem nováček ve formulích, takže pro mě je tato pozvánka na test FIA F3 uznáním mého dosavadního tréninkového a závodního nasazení a je to skvělá motivace do budoucna. Mým cílem je samozřejmě v budoucnu postoupit do F3, takže očekávám, že mi tento test ukáže, jaké jsou mé skutečné schopnosti dnes a na čem musím zapracovat, abych byla připravena,” komentuje budoucnost Bábíčková.

MG odhalilo finální verzi MG4 EV