30 aut na startu je moc, bojí se George Russell

George Russell jako prezident Asociace pilotů velkých cen (GPDA) vyjádřil obavy směrem k seriálu formule 3 a že by seriál "neměl mít povoleno" 30 vozů.

Štítky: Formule 3 George Russell GPDA Zveřejněno 9. 08 2023 — GPF1.cz

V doprovodné kategorii F1 jezdí 10 týmů po třech vozech a účastní se jí i někteří junioři, například Paul Aron z Mercedesu, který je tak Russellovým kolegou. Během nedávného víkendu Velké ceny Belgie se objevily konkrétní otázky týkající se bezpečnosti okruhu Spa-Francorchamps, kde se po celý víkend předpovídal silný déšť, jen několik týdnů po smrti Dilana van’ t Hoffa v závodě formulového regionálního mistrovství. Van’ t Hoffova smrt přišla čtyři roky poté, co na vrcholu zatáčky Raidillon zahynul při jiné kolizi více vozů závodník Formule 2 Anthoine Hubert.

Víkend F1 ve Spa se obešel bez incidentů, protože předpověď silného deště se nenaplnila, jak se obávali, ale Russellovi bylo stále nepříjemné, že na startovním roštu F3 je 30 vozů.

“Způsob, jakým FIA nyní postupuje, je lepší než v nedávné minulosti,” řekl ředitel GPDA Russell  “S Nikolasem [Tombazisem, ředitelem FIA pro formulové vozy] v čele se vše zdá být o něco organizovanější a Steve Nielsen [sportovní ředitel FIA] je opravdu skvělým přínosem. Niels [Wittich, ředitel závodů] byl hozen do vody (ve své roli) a vedeme otevřený dialog a dobrou komunikace mezi námi. Je to lepší než kdykoli předtím.

Faktem je, že řešení špatné viditelnosti nenajdeme ještě mnoho let. Je to náročné a není to snadné. Trochu se bojím o juniorské kategorie, když závodí formule 3. Vlastně si myslím, že F3 by neměla mít v žádném okamžiku na trati 30 vozů, a to ani za sucha.

Mám pocit, že je otázkou času, kdy se tam stane nějaká velká nehoda.”