Závodní ředitel Mekies se má přesunout do AlphaTauri, ten není na prodej

Závodní ředitel Ferrari Laurent Mekies se chystá připojit k týmu formule 1 AlphaTauri. Podle italských zdrojů bude Mekies pracovat po boku šéfa týmu Franze Tosta a očekává se, že půjde o součást širší personální změny v týmu z Faenzy.

Štítky: AlphaTauri Ferrari Laurent Mekies Zveřejněno 25. 04 2023 — GPF1.cz

Mekies dříve pracoval pro tým v dobách Minardi a Toro Rosso, kam nastoupil v roce 2002 a pracoval zde více než 10 let a stal se hlavním inženýrem, než přešel na pozice ve FIA a poté ve Ferrari.

V rámci restrukturalizace tým AlphaTauri nedávno oznámil podpis smlouvy s Larsem Stegelmannem, který v březnu nastoupil na pozici šéfa obchodního oddělení týmu. Tyto kroky naznačují, že tým AlphaTauri není na prodej, a poukazují na závazek společnosti Red Bull zlepšit výkony svého druhého týmu.

Skupině Red Bull byly předloženy různé nabídky na koupi AlphaTauri, včetně jedné za nejméně 800 milionů dolarů, která byla odmítnuta, ale restrukturalizace ukazuje na to, že AlphaTauri není v dohledné době na prodej.

O budoucnosti týmu se spekuluje již delší dobu, přičemž poradce Red Bullu pro motoristický sport Helmut Marko dříve uvedl, že tým není na prodej, ale že se projednává “několik možností”.

Začaly se objevovat zvěsti, že šéf týmu Tost zvažuje odchod do důchodu.