Závod šampionů 2018: Poprvé v Saudské Arábii

Závod šampionů, klasický lednový svátek motorsportu, bude v roce 2018 prvně hostit Saudská Arábie. Ta se od roku 1988 tak stane už desátou destinací, kde se tento podnik konal. Ve třicetileté historii Závodů šampionů to bude rovněž poprvé, kdy bude pořadatelem země ze Středního východu. Celá akce, jak už bývá zvykem, proběhne během dvou dní; termín zatím nebyl určen. Dějiště bude hlavní město Saudské Arábie, Rijád, konkrétně mezinárodní stadion King Fahd, který disponuje kapacitou celkem 75 000 diváků.

Štítky: Motorsport Závod šampiónů Zveřejněno 5. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Závod šampionů nabízí, tak trochu ve stylu rallycrossu či speciálních rychlostních zkoušek některých rally, atraktivní a dynamický koncept, kdy proti sobě vždy jedou dva jezdci. Závodí se na dráze, která je složena ze dvou menších tratí – jedné kratší a druhé delší, přičemž oba piloti vždy obkrouží stejný počet kratších i delších okruhů. Byť se tedy fyzicky nestřetnou, stále si jsou na blízku a jedná se tak o vzrušující podívanou.

Ta je daná také tím, že se závodí v různých vozech, od bugyn až po klasické sportovní speciály, a navíc proti sobě nastupující závodníci ze všech možných disciplín. Diváci uvidí piloty F1, rally, IndyCar, NASCAR či účastníky závodů sportovních vozů. Stačí se podívat na výčet jmen, které nabízel poslední ročník, který se odehrál v Miami: Sebastian Vettel, Juan Pablo Montoya, Tony Kanaan, Felipe Massa, Jenson Button, David Coulthard, Alexander Rossi či Travis Pastrana, to je jen zlomek z nich.

Menší kaňkou na kráse bude fakt, že diváci zřejmě neuvidí Sebastiana Vettela, který chce dát přednost práci na simulátoru se svým týmem Ferrari. Vettel tak nebude moci obhájit titul v kategorii národních týmů, který vyhrál během letošního klání v Miami. Právě tam se zřejmě Závod šampionů vrátí v sezoně 2019.

Diskuse k článku

Napsat komentář