Závan čerstvého větru pro F1

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff označil vítězství Ferrari ve Velké ceně Singapuru za "poryv čerstvého větru" pro formuli 1.

Štítky: Red Bull Toto Wolff Zveřejněno 19. 09 2023 — GPF1.cz

Na okruhu Marina Bay zvítězil Carlos Sainz, který projel cílem před Landem Norrisem a Lewisem Hamiltonem. Red Bull tak letos poprvé nevyhrál velkou cenu, když v předchozích 15 závodech, které se táhnou až do finále loňské sezóny v Abú Zabí, stanul na nejvyšším stupni vítězů. Red Bull se během celého víkendu v Singapuru potýkal s problémy, úřadující mistr světa Max Verstappen a jeho týmový kolega Sergio Perez vypadli z kvalifikace ve druhé části Q2. Oba jezdci se v den závodu posunuli na bodované pozice, ale ani jeden z nich nedokázal bojovat v popředí o vítězství v závodě.

Mercedes vyzval Ferrari na souboj o vítězství pomocí alternativní strategie s pneumatikami, ale v závěrečných kolech se mu nepodařilo zaútočit na Sainze a zvítězit. V posledním kole George Russell narazil do zdi, když jel na třetím místě, a umožnil Hamiltonovi dojet si pro stupně vítězů. Přestože v boji o vítězství prohrál, Wolff považuje za pozitivní pro F1, že dokázal vyhrát někdo jiný než Red Bull.

Herci Martin Stránský a David Novotný jsou exkluzivními hosty plzeňského představení KOLO na KOLO 19. října v CineStaru. VSTUPENKY tady.

“Myslím, že byli [Red Bull] tak silní, že letos vyhráli všechny závody,” řekl Wolff po závodě. “Nesmíme zapomínat, že tady v Singapuru, který pro nás byl v minulosti v dominantních letech obtížnou tratí, máme také v záznamech škobrtnutí.

Nepochybuji o tom, že budou silní na běžné závodní trati.

Je to poryv čerstvého větru, že máme jiného vítěze, máme pódium bez nich, takže je třeba brát malá pozitiva v roce dominance Red Bullu.”