“Žárlivý” Mercedes bude čelit zajímavé dynamice v týmu kvůli Hamiltonově odchodu

Sergio Perez z Red Bullu se domnívá, že "žárlivost" Mercedesu na to, že Lewis Hamilton přenese jeho technologická tajemství do Ferrari, vyvolá letos fascinující dynamiku v týmu.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 20. 02 2024 — GPF1.cz

Hamilton na začátku měsíce prozradil, že ve své smlouvě aktivuje únikovou klauzuli a od roku 2025 se připojí k Ferrari. Hamilton sice chtěl tuto zprávu zveřejnit co nejdříve, aby se vyhnul spekulacím, které by odváděly pozornost od jeho sezony, ale znamená to, že způsob jeho spolupráce s Mercedesem nebude do budoucna stejný. Je téměř jisté, že bude odstaven od veškerého budoucího technického vývoje, protože se tým obává, že by se s jeho příchodem mohly nápady týmu dostat do povědomí Ferrari.

Takový scénář by podle Pereze mohl být letos fascinující, zejména pokud se Mercedes ocitne v tvrdém souboji s některým ze svých rivalů. Na otázku, co si myslí o Hamiltonově přestupu do Ferrari, Perez odpověděl:

“Zajímavé! Ale spíš si myslím, že dynamiku bude zajímavé sledovat zvenčí. Máme-li jezdce, který mění tým, všichni víme, jak žárlivě týmy sdílejí informace, protože Lewis tam působil mnoho let a do jiného týmu si odnese spoustu znalostí. Takže ano, bude zajímavé sledovat dynamiku zvenčí.”


Nové číslo magazínu KOLO na KOLO přináší silná témata:

  • Nejnovější informace o podvodech Benettonu a Michaela Schumachera v sezoně 1994
  • Opravdové zákulisí vztahu Hamilton – Wolff
  • Enzo Ferrari a jeho ženy
  • Aerodynamické vychytávky
  • Odstrašující případy nových týmů v F1

PŘEDPLATNÉ TADY

PŘEDPLATNÉ TADY


Perezův názor na to, že Hamiltonův poslední rok u Mercedesu neprobíhá úplně hladce, sdílí i jeho týmový kolega Max Verstappen, který tvrdí, že načasování zveřejnění jeho přestupu před začátkem sezony nebylo ideální.

“Pro celý tým je pak trochu obtížnější spolupracovat po celý rok,” řekl mistr světa. “Ale samozřejmě jsou všichni profesionálové, takže jsem si jistý, že se s tím dokážou vypořádat, také proto, že spolu dosáhli tolika úspěchů. Ale na některá setkání samozřejmě nebudete mít přístup.”

Přestože Hamiltonův přesun k Ferrari vyvolal krátkodobé problémy, Verstappen říká, že pokud Brit toužil změnit tábor, mělo to smysl.

“Z naší strany nemůžete upřímně posoudit, [proč] jste se tak rozhodli, ale pokud je s tímto krokem spokojený, pak by měl jít,” řekl Verstappen. “Myslím, že to bude vypadat skvěle. A samozřejmě jim přeji, aby to byl úspěch, ale to v tuto chvíli nevíte.”

Hamiltonův přestup k Ferrari otevřel trh s jezdci F1 pro rok 2025, kdy je nyní k dispozici hlavní místo v Mercedesu po boku George Russella. Perez, jehož vlastní budoucnost je nejistá, protože jeho současná smlouva s Red Bullem končí na konci tohoto roku, se domnívá, že hloupá sezóna na trhu s jezdci F1 by nyní mohla začít brzy, protože týmy se snaží získat ty nejlepší talenty.

“Jsem si jistý, že většina jezdců bude chtít uzavřít smlouvy mnohem dříve v průběhu roku,” řekl. “Ale je to jen o přístupu, který máte. Z mé strany se soustředím jen na to, abych měl skvělý rok, zbytek se vždycky postará sám o sebe. Pokud podáváte výkony na správné cestě, zbytek se vždycky dostaví. Takže mě to nijak zvlášť netrápí. Je to moje čtrnáctá sezona v F1. Takže pro mě je hlavním cílem dobře dopadnout na trati.”