Aston se letos vyhne ‘agresivnímu’ přístupu k aktualizacím

Aston Martin tvrdí, že se po problémech, které se vyskytly při loňské Velké ceně Spojených států, vyhne výrazným vylepšením pro sprintový závodní víkend.

Štítky: Aston Martin Zveřejněno 21. 02 2024 — GPF1.cz

Aston Martin se dostal do problémů, když loni přivezl na Velkou cenu Spojených států na okruhu Circuit of the Americas modernizační balíček. Vzhledem k tomu, že se jednalo o závodní víkend ve sprintu, měli k dispozici pouze jeden trénink na ověření změn, ale oba jezdci ztratili čas kvůli technickým problémům, což vedlo k jejich vyřazení v první části kvalifikace.

Technický ředitel Dan Fallows uvedl, že se letos vyvarují opakování stejné chyby.

“Chceme si dát co nejlepší šanci přinést do vozu aktualizace, které budou fungovat hned,” uvedl pro webové stránky týmu. “To zahrnuje nejen splnění domácích úkolů předtím, než se aktualizace dostane na trať, ale také ujištění se, že máme k dispozici řádné srovnání na trati.

Když jsme loni aktualizovali oba vozy pro Velkou cenu Kanady, spoléhali jsme na naše srovnání v předchozích závodech. Zatímco když jedete na okruh s jedním vozem v jedné specifikaci a druhým v jiné, dává vám to šanci udělat dobré zpětné srovnání.

V loňském roce jsme byli s naším programem aktualizací velmi agresivní. Například na sprintový víkend v Austinu jsme přivezli nové podlahy, ale letos budeme trochu opatrnější, pokud jde o posílání významných aktualizací na sprintové víkendy, kde si můžeme potenciálně způsobit zmatek.”


Nové číslo magazínu KOLO na KOLO je tu:

  • Vymazaná generace týmových šéfů F1
  • Kdo si troufnul vyhodit Adriana Neweyho?
  • Jak si Jacques Villeneuve kvůli penězům pohřbil kariéru
  • Dvakrát za 18 měsíců vyhozený Otmar Szafnauer – rozhovor
  • Ukážeme vám Lawrence Strolla jinak
  • Aeodynamické vychytávky

PŘEDPLATNÉ TADY

PŘEDPLATNÉ TADY