Zájem byl takový, že si Ricciardo připadal, jako by vyhrál titul

Ihned po oznámení svého návratu do F1 se Daniel Ricciardo ocitl ve středu pozornosti. Podle zájmu médií si připadá, jako kdyby vyhrál mistrovství světa.

Štítky: Daniel Ricciardo Zveřejněno 28. 07 2023 — Petr Horák

Australan má za sebou první závod v Alpha Tauri, kde nahradil Nycka de Vriese. Hned v Maďarsku ho sledoval štáb Netflixu a na jeho rozhovory se hrnula všechna média. Podobně to pokračovalo i ve čtvrtek ve Spa. “Myslel jsem, že vás tady dneska bude méně, že už jste na mě trochu zapomněli,” řekl s úsměvem Ricciardo.

Víkend na Hungaroringu vnímá Daniel pozitivně. “Snažil jsem se si to všechno užít. I během media day toho bylo hodně. Vtipkoval jsem, že si přijdu, jako kdybych právě vyhrál titul mistra světa. Ze všech stran byl obrovský zájem, ale musíte to prostě přijmout a užít si to. Myslím, že víkend celkově proběhl dobře, i když v pondělí jsem byl docela zničený. Byl jsem spokojený se svou rychlostí, to ano, ale mně stačilo jen to, že můžu zase závodit. Opravdu jsem si to užil. Sice to byl chaos, ale ještě to bylo pod kontrolou,” zhodnotil.

Ricciardo, který byl vyplacen ze smlouvy s McLarenem, aby za něj letos nejezdil, ještě dodal: “Za poslední rok jsem si to málokdy užíval tak, jako teď. Kvalifikoval jsem se i dojel třináctý, ale byl jsem šťastnější, než by se podle toho mohlo zdát. Často se naše štěstí řídí výsledkem, jestli jsi na pódiu, nebo ne. Ale být šťastný ani ne z bodů, takhle chci teď prožívat závodění. Jistě, výsledek taky hraje roli, ale měl jsem pocit, že jsem udělal všechno potřebné. Byl jsem spokojený se vším, co jsem udělal, i s podporou, jakou jsem dostal od týmu.”