Za frustrací z výsledků stojí Verstappenova nevyzrálost

Max Verstappen se poprvé ve své kariéře musí vypořádávat se zklamáním z neúspěchu. A to nenese zrovna dobře. Alespoň takové je tvrzení jeho otce.

3 Štítky: Max Verstappen Zveřejněno 26. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

V nedávné době se tak s ohledem na nespokojené Verstappenovy komentáře ohledně situace u Red Bullu objevily spekulace pojící ho se sedačkou Ferrari, přestože Nizozemec je pro sezony 2018 a 2019 pod smlouvou s rakouskou stájí.

Jos Verstappen tvrdí, že přestup k Ferrari není na pořadu dne, i tak ale jeho syn vyvíjí nátlak na Red Bull v tom smyslu, aby mu dodal vítězný vůz. „Max chce být šampionem a udělá pro to cokoliv. Právě teď k tomu nemá příležitost, ale využijte tento rok, aby byl silnější. Cíle pro další sezonu jsou pak jasné,“ sdělil médiím Verstappen starší.

Max mánie

„Chceme vyhrávat, a pokud se tak nestane, situace se zkomplikuje,“ naráží Verstappen na možný odchod svého syna k jiné stáji. „V tento moment Max nemůže dělat nic. Dělá vše správně a cítí se dobře, ale chce vyhrávat. Můžete si na něm všimnout velkého zklamání z toho, že nevítězí, proto měl několik problémů. Nikdy ničemu podobnému ještě nečelil.“

Připomenout lze například Verstappenův prohřešek z Baku, kdy pro technické potíže odstoupil z druhého místa. Místo rozhovorů s médii raději odjel na hotel, za což byl později pokutován.

A jak bývalý pilot F1 vidí šance svého syna v Maďarsku? „Rozhodně je v nejlepší trojce. Podle mého to bude souboj jeho, Vettela a Hamiltona. Red Bull má, myslím, přijít s nějakými vylepšeními, takže doufejme, že budou fungovat,“ dodal Verstappen starší.

[gpf1video adLink=“http://gpf1.cz“ adUrl=“http://gpf1.cz/wp-content/uploads/2017/07/OMV.mp4″][/gpf1video]

Diskuse k článku

3 komentáře: “Za frustrací z výsledků stojí Verstappenova nevyzrálost”

 1. SebastianKimi napsal:

  Do očí mě uhodil titulek a nezbylo mi, než si odfrknout: „Proboha už zase?!“
  Vettel projevuje mnohem významnější příznaky frustrace a to je x násobný šampion, ale Maxovi je 19, takže jeho frustrace samozřejmě musí souviset s jeho věkem, no jasně. Aneb, když už na něm nemůžeme zkritizovat nic jiného, opřeme se alespoň do jeho věku, to vždy zabere…
  Jak dlouho to takhle bude ještě fungovat, by mě zajímalo.

 2. Louis65 napsal:

  Ze je mladej frustrovanej? Co by pak mel rikat Alonso?!

 3. FrancoisCEVERT napsal:

  Verst. starší ho teď v Maďarsku vidí jako nejlepší trojku? s Hamem a Sebem. …hodně optimistické, tak to Bottas a Ricci si musí dát pauzu.
  Ale je pravda, že frustrovaný nemusí být jenom Max, když závodíte, daváte do toho vše a stejně je to k ničemu, protože nakonec padají jak na běžícím pásu a hodně dlouho budou ještě padat Tituly jenom pro Mercedes.

Napsat komentář