Mercedes neusíná na vavřínech: Titul se neuděluje za polovinu sezony

Šéf Stříbrných šípů Toto Wolff je nadšený z odhodlání a současné formy svého týmu. Současně ale tvrdí, že Mercedes i přes dobré výsledky neusíná na vavřínech.

Štítky: Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 26. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Přestože letos se Mercedes nemůže těšit takové dominanci jako v předchozích letech, stále relativně pohodlně drží první místo v Poháru konstruktérů a po dvojitém vítězství v posledním závodě na Silvertstone má i Lewis Hamilton na dostřel čelo šampionátu jezdců.

Nadšení však před posledním závodem, než přijde na řadu letní pauza, brzdí šéf týmu Toto Wolff. „Teď nás čeká závod v Budapešti. V Silverstone jsme si užili fantastický víkend, ale teď je to jenom něco pěkného v historických knihách. S prvním tréninkem v Maďarsku nás opět čeká práce. Naši rivalové budou opět odhodláni k tvrdému boji.

To musíme předpokládat. V Mercedesu rozhodně nepanuje žádné sebeuspokojení, pouze pevné odhodlání splnit práci. Dosáhli jsme poloviny letošní sezony a oba šampionáty jsou právě teď velmi vyrovnané,“ je si vědom Toto Wolff.

„Body ukazují, že máme menší náskok v Poháru konstruktérů a malý deficit v Poháru jezdců. Ale to v této fázi není až tak důležité – za první půlku šampionátu se titul neuděluje. Náš přístup je takový, že postupujeme víkend od víkendu, abychom si vybudovali na každém okruhu potřebný výkon klidnou a logickou cestou a mohli na to tlačit.

Čas, kdy se budeme obávat o body, přijde později. Co vidím, když se procházím po chodbách továrny, je energie a odhodlání jako nikdy předtím. Je inspirující vidět, jak tým řeší mistrovskou bitvu,“ dodává dále Toto Wolff.

Diskuse k článku

Napsat komentář