Wolff a Hamilton o vzájemném rozchodu

Ferrari ve čtvrtek večer stručně potvrdilo, že příští rok bude Lewis Hamilton jejich pilotem. Šéf Mercedesu Toto Wolff vyzdvihl úspěchy vzájemného vztahu.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 2. 02 2024 — GPF1.cz

“Tým F1 Mercedes-AMG PETRONAS a Lewis Hamilton se na konci sezony 2024 rozloučí. Lewis aktivoval opci na rozvázání smlouvy, která byla oznámena loni v srpnu, a letošní sezona tak bude jeho poslední, kdy bude jezdit za Stříbrné šípy. Touto zprávou končí v současné době sedmnáctiletá spolupráce s Mercedesem-Benz v F1 a jedenáctiletá spolupráce s továrním týmem,” uvedl Mercedes.


NOVÝ online MAGAZÍN O FORMULI 1 – KOLO NA KOLO

  • Jak si mohl Ayrton Senna zachránit život
  • Špinavé praktiky Tota Wolffa
  • Jak si Emerson Fittipaldi zkomplikoval F1 kariéru
  • Pravé důvody rozchodu Haase a Günthera Steinera

PŘEDPLATNÉ ZDE


“Náš vztah s Lewisem se stal nejúspěšnějším, jaký kdy sport zažil, a to je něco, na co se můžeme s hrdostí ohlížet,” řekl Toto Wolff, šéf týmu a výkonný ředitel. “Lewis bude vždy důležitou součástí historie motorsportu Mercedes.

Věděli jsme však, že naše partnerství jednou přirozeně skončí, a ten den nyní nastal. Akceptujeme Lewisovo rozhodnutí hledat novou výzvu a naše možnosti do budoucna jsou vzrušující.

Prozatím však máme před sebou ještě jednu sezónu a soustředíme se na to, abychom závodili a zajistili silný ročník 2024.”

“Prožil jsem s tímto týmem úžasných 11 let a jsem hrdý na to, čeho jsme společně dosáhli,” řekl Lewis Hamilton.  Mercedes je součástí mého života od mých 13 let. Je to místo, kde jsem vyrostl, takže rozhodnutí odejít bylo jedním z nejtěžších rozhodnutí, které jsem kdy musel udělat.

Nastal však správný čas, abych tento krok učinil, a jsem nadšený, že přijímám novou výzvu. Budu navždy vděčný za neuvěřitelnou podporu své rodiny Mercedes, zejména Toto za jeho přátelství a vedení, a chci společně skončit na vrcholu.

Jsem stoprocentně odhodlaný podat v této sezóně co nejlepší výkon a udělat ze svého posledního roku u Stříbrných šípů rok, na který se nezapomíná.”