Räikkönenova budoucnost stále nerozhodnuta

Je to jako čekání na výstřel, o kterém nevíte, kdy přijde. Oficiálně zatím Ferrari mlčí, ale někteří lidé, kteří možná vědí, nejspíš nedokážou udržet jazyk za zuby.

1 Štítky: Charles Leclerc Ferrari Kimi Räikkönen Zveřejněno 7. 09 2018 — GPF1.cz

Jedním z nich je bývalý pilot Ferrari Mika Salo, který se pohybuje v prostředí F1 díky své práci pro média a který pro Ferrari řadu let závodil, včetně velkých cen. Ten doslova řekl, že během závodu na Monze minulý víkend informovalo Ferrari Kimiho Räikkönena o svém rozhodnutí podepsat smlouvu s Charlesem Leclercem.

Mika Salo to řekl v souvislosti s tím, že jej zlobí absence oficiálního prohlášení Ferrari, pokud už se tým rozhodl. Podle něj je to více destabilizující, než kdyby Ferrari vyšlo s pravdou ven.

Dalším je Lapo Elkann, italská celebrita, spoluvlastník Fiatu a prototyp zhýralce, který minulý rok otevřel nové sídlo své značky Garage Italia Custom. Lapo je bratrem Johna Elkanna, který je nově prezidentem Fiat Chrysler Automobiles, vlastníka Ferrari, po smrti Sergia Marchionneho. Podle některých anglicky psaných médií Lapo Elkann na facebookové stránce své firmy Garage Italia Custom pogratuloval Leclercovi k jeho angažmá ve Ferrari.

„Brzy se na tebe těšíme za volantem červeného auta,“ citují média údajnou zprávu.


Nic takového ale na facebookové stránce firmy není. Buď byla zpráva smazána, nebo jde o hrubě nesprávný překlad. Zpráva, která na stránce firmy je, totiž pouze vyslovuje přání, aby šel Leclerc do Ferrari.

„Doufáme, že se ten sen stane skutečností. Italským tým v tebe vždy věřil,“ píše se ve zprávě směrem k Leclercovi.

Jedná se o další nepravdivou informaci ve vztahu k Räikkönenovi. Světem se ve středu valila zpráva, že ve čtvrtek Ferrari oznámí Leclercovo angažmá. Pravda ale byla taková, že o Räikkönenovi a Leclercovi jen jednaly špičky Ferrari. Na inkriminovaném jednání samozřejmě nakonec mohlo dojít k rozhodnutí, které může znamenat Räikkönenův konec ve Ferrari. To pak ale zase nesedí s prohlášeními Mika Sala, podle kterého už na Monze byl Räikkönen informován o své budoucnosti. Což by být nemohl, pokud se ve čtvrtek po velké ceně o jeho budoucnosti ještě jednalo.

Takže nezbývá než čekat. Jestli se ve čtvrtek Ferrari skutečně rozhodlo, pak oficiální oznámení může přijít každým dnem nebo hodinou

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Räikkönenova budoucnost stále nerozhodnuta”

  1. Louis65 napsal:

    Jj, Raikönene, uz v prvni zatacce jsi mel pred sebe pustit Vettela a Hamiltona zaspuntovat, stejne jako Bottas pak spuntoval Vettela. Ale aspon budes moc jit do duchodu uz letos. Co ja bych za to dal 😉

Napsat komentář