Výměna stráží: Vettel do Mercedesu, Hamilton k Ferrari?

Poslední dobou se začínají množit spekulace o možném přestupu Lewise Hamiltona k Ferrari. Ty nevylučuje ani Britův současný šéf Toto Wolff, který navíc přiznal, že se mu zamlouvá vize Sebastiana Vettela v Mercedesu.

1 Štítky: Lewis Hamilton Sebastian Vettel Zveřejněno 15. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

„Jsme přátelé se Sebastianovou rodinou. Sebastian je někdo, pro koho mám obrovský respekt jako pro jezdce i člověka. Kdo ví, co budoucnost přinese. Jsme německá firma, Německo je náš domácí trh a domovská země značky,“ přemítá Wolff.

„V určitém bodě v F1 jsme udělali rozhodnutí dostat do auta co nejlepší možné jezdce, bez kompromisu. Ale pokud by byl německý jezdec na takovéto úrovni dostupný, bylo by to hezké.“

A co Wolff říká na spekulace, podle kterých Hamilton by mohl odejít k Ferrari? „Mluvili jsme o tom otevřeně v době, kdy s námi Lewis prodloužil smlouvu. Ferrari je nejprestižnější značka v F1, každý pilot sní o tom, že s nimi vyhraje. Naprosto tomu rozumím.

Změna je život. Ovšem toto by byl velký šok.

Na druhou stranu, Mercedes má za sebou skvělou historii, jejíž slávu jsme dokázali obnovit a Lewis je na to pyšný. Nikdo neví, co se stane, ale osobně doufám, že zakončí kariéru tím, že s námi ještě vyhraje pár titulů. Ale každý má touhu nosit rudý overal,“ říká Toto Wolff.

Jasněji v této „kauze“ neudělal ani samotný Hamilton. „Jsem fanoušek Ferrari. Pokud s někým jednáte, vždycky dojde i na jméno Ferrari. Ale bylo by obtížné opustit Mercedes. Mám v plánu jít jinam? Zatím nemám do budoucna žádné plány. Teď si jen užívám jezdění pro tým. Mým cílem je, aby to byl nejúspěšnější tým v historii.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Výměna stráží: Vettel do Mercedesu, Hamilton k Ferrari?”

  1. jyrki napsal:

    Hamiltonovi cervena vubec, ale vubec nesedne. Pevne doufam, ze k Ferrari nepujde. Nicmene spojeni Vettel a Ferrari uspech neprinasi a chce to zmenu. Maji LeClerka, ale mozna by stalo za to zkusit zlanarit Ricciarda. Vettela si namazal na chleba, dokud neoznamil odchod k Renaultu, byl lepsi nez Verstappen v Red Bullu a angazma u Renaultu Ricciarda nikam neposune, uz ted se vyjadruje jak je frustrovany….Navic ma italske koreny….

Napsat komentář