Jsou závody, ze kterých by člověk nevybral ani tři nejlepší momenty, jež fanouškům uvíznou v hlavě. A pak jsou Velké ceny jako ta Sachíru, kde je i deset okamžiků málo na to, aby se tím pokryly události celého víkendu. Nicméně tady je právě deset nejzajímavějších milníků z předposledního závodu sezony 2020.

Štítky: GP Sachíru Video Zveřejněno 8. 12 2020 — Lukáš Štěrovský

Návrat na místo činu

Romain Grosjean se sice do padoku v Bahrajnu po hrůzostrašné nehodě vrátil a v plánu měl účastnit se posledního závodu v Abú Dhabi, to mu ale zdravotní stav neumožnil. Francouz  tak ukončil kariéru pilota F1. Ještě před tím osobně poděkoval všem, kteří se podíleli na jeho záchraně.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený FORMULA 1® (@f1)

Schumacher opět šampionem

Naposledy v roce 2004 byl v rámci víkendu formule 1 korunován Michael Schumacher jako šampion. Teď se dočkal jeho syn Mick, který si o víkendu zajistil titul v F2 a příští rok ho uvidíme v barvách Haasu v kategorii nejvyšší.

Kolize po startu

V nájezdu do čtvrté zatáčky spolu kolidovali přemotivovaný Leclerc, Pérez a Verstappen, který se oba snažil objet. Zatímco jezdci Ferrari a Red Bullu museli odstoupit, Pérez začal neuvěřitelnou stíhací jízdu za vítězstvím…

Zmatky u Mercedesu

Největší chaos během zastávky v boxech si vloni připsal Mercedes v Grand Prix Německa. Letos je aspirantem na stejné ocenění, když v Sachíru kvůli nefunkční vysílačce takto pomíchal gumy Russellovi a Bottasovi, které povolal k dvojité zastávce pod safety carem. Brit navíc musel posléze do boxů znova, Bottas dojel závod s použitou předchozí tvrdou sadou.

Bojovník Russell

Mladíček v barvách Mercedesu se ani po nepovedené zastávce nevzdával, na čerstvé sadě si takhle odvážně poradil i s kolegou Bottasem. Bohužel pro něj ale brzy poté přišel defekt a sen o výhře se rozplynul.

Zklamání jednoho…

Po závodě a před rozhovory s novináři nedokázal Russell logicky skrýt svůj smutek z toho, jak pro něj nadějně rozjetý závod dopadl.

…štěstí druhého

Jak se říká, co je neštěstím jednoho, je štěstím jiného. Sergio Pérez získal nový rekord v F1, když dokázal zvítězit po 190 závodech, které v královně motorsportu za deset let nastřádal. Logicky tak došlo i na slzy.

Oconova premiéra

Radost z premiérových stupňů vítězů měl i Esteban Ocon. A divíte se mu? Francouz se stal 13. jezdcem, který letos stanul na pódiu.

Návrat slavného jména

Přestože v závodě obsadil poslední místo z těch, co dojeli, dojem zanechal slušný, když během celého víkendu nepředvedl žádnou výraznější chybku. Řeč je samozřejmě o Pietrovi Fittipaldim (24), vnukovi slavného Emersona (73), dvojnásobného šampiona F1.

Nový muž u Williamsu

Fittipaldi nebyl jediným nováčkem. U Williamsu totiž za Russella, kterého si vypůjčil Mercedes, naskočil Jack Aitken, jinak účastník šampionátu F2. Na rozdíl od Fittipaldiho se uvedl v závodě solidní minelou, když se roztočil v poslední zatáčce. Na straně druhé bychom jinak byli ochuzeni o safety car a drama po zmatcích Mercedesu…