Ztrátu vítězství Russellova rodina oplakala

George Russell dostal pro GP Sachíru jedinečnou příležitost – závodit po boku Valtteriho Bottase u Mercedesu. Lewis Hamilton byl totiž pozitivní na nemoc covid-19. Kvůli defektu pneumatiky přišel Russell o vítězství, což jeho maminku a sestru dovedlo k slzám. V Abú Dhabí už opět pojede za Williams.

Štítky: George Russell GP Sachíru Zveřejněno 11. 12 2020 — Petr Čermák

George Russell se do GP Sachíru kvalifikoval druhý a ihned po startu v nájezdu do první zatáčky převzal vedení. Mladý Brit svou povedenou jízdou překvapil, druhého Bottase si navíc velmi dobře bránil. O vítězství ho ale nakonec připravily dva různé faktory – nejdříve nepovedená dvojitá zastávka v boxech a poté defekt pneumatiky.

Jak reagovala na ztrátu vítězství Russellova rodina? „Moje maminka se rozplakala. Stejně tak i má sestra,“ odpověděl Russell. „Prožíváme to všichni spolu. Tenhle sport vytváří obrovské emoce, tohle byla navíc má první příležitost zvítězit a získat první body. Ztratit výhru, a to rovnou dvakrát, bylo těžké.“

„Když zpětně celý závodní víkend zhodnotím, jdu s hlavou vztyčenou. Jsem nesmírně hrdý na práci, kterou jsem odvedl.“

George Russell vstoupil ve čtvrtek ráno do paddocku oblečený v týmových barvách Mercedesu. Dokonce absolvoval několik předzávodních procedur s Hamiltonovým týmem. Sedminásobný mistr světa ale v Abú Dhabí nakonec pojede.

„Neprošel jsem si trať, ale příprava probíhala jako obvykle. Ráno jsem pracoval s inženýry, takže s Bonem (Hamiltonovým inženýrem) a ostatními. Vše působilo tak, jako bych měl závod odjet pro Mercedes.“

Lewis Hamilton v Bahrajnu absolvoval desetidenní karanténu. Po několika negativních testech ale dorazil ve čtvrtek odpoledne do Abú Dhabí. George Russell se vrátil zpět do garáže Williamsu, kde ho minulý týden nahradil jezdec formule 2 Jack Aitken.

V ulicích Oxfordu se testují autonomní Mondea