Dvakrát jsem přišel o vítězství, říká zdrcený Russell. Mercedes zná příčinu zmatku v boxech

Německo-britská stáj dostala za záměnu pneumatik mezi svými vozy pokutu 20 tisíc euro, v přepočtu přes půl milionu korun. Za vším bylo chybné rádio, jak vysvětlil šéf týmu Toto Wolff. I proto komisaři Russella nediskvalifikovali, což podle pravidel mohli.

Štítky: George Russell GP Sachíru Mercedes Zveřejněno 6. 12 2020 — Lukáš Štěrovský

„Stalo se to, že když jsme přes rádio zavolali mechaniky, ti reagovali a začali připravovat pneumatiky. Jenže jedna strana garáže, Georgeova, pokyn neslyšela, rádio nefungovalo. Nesprávní mechanici pak čekali se špatnými pneumatikami,“ popisuje Wolff chvíle při druhém safety caru, kdy do té doby vedoucí George Russell omylem dostal přední pneumatiky Valtteriho Bottase. Pikantní je, že Mercedes do boxů zajíždět nemusel, natož aby prováděl riskantní dvojitý pit stop.

„Věděli jsme hned, jak Valtteri nedostal svoje pneumatiky, že jsou na Georgeově autě. Valtterimu jsme vrátili starou směs, kterou jsme už měli sundanou z auta, a pochopili, že budeme muset George zavolat znova,“ popisuje Wolff.
Mercedesy se tak propadly z prvních dvou míst na pozice čtyři a pět. Russell sice zdolal Bottase, který se naopak na starých gumách propadal pořadím dolů, jenže z druhého místa jej sesadil defekt a další návštěva mechaniků, po které dojel až devátý.

„Pomalý defekt dostal zřejmě z toho, jak musel kvůli předjíždění vybočovat mimo ideální stopu. Mohl vyhrát? Nevím. Nás stratég si myslí, že by dostihl Sergia a pak by nám možná pomohlo DRS, ale nejsem si jistý. Sergio jel skvěle a zaslouží si vítězství, protože jsme udělali moc chyb a měli smůlu s defektem,“ doplnil Wolff.

Škoda spouští v Mladé Boleslavi výrobu elektrického ENYAQU iV

Russell je rád, že Wolffovi zamotal hlavu

„Už jsem zažil závody, kdy jsem přišel o vítězství,“ vykládal po závodě ztěžka Russell. „Ale dvakrát během jedné velké ceny… nemohl jsem tomu věřit. Nevěřil jsem tomu, co se děje. Jel jsem na srdce, vše kontroloval, zejména na začátku. Když pak vyjel safety car a my chybovali, bylo to otravné.

Cítil jsem se ale dobře, hezky jsem si zapředjížděl. Byl jsem připraven dohnat Sergia a získat zpátky vítězství. Bylo by to těsné, ale dal bych to. A pak jsem byl zase okraden o výhru. Takové je holt závodění,“ posteskl si náhradník Lewise Hamiltona.

„Kdybyste mi na začátku víkendu řekli, že získám body, odpověděl bych, že to je fantastické. Ale kdybyste mi řekli, že povedu závod a pak to dopadne takhle… nevím. Vážně to bolí, abych byl upřímný. Zatraceně to bolí od doby, co jsem vystoupil z auta.

Mluvil jsem s rodiči, řekli mi, že mám být na co pyšný. Stejně tak Toto Wolff a inženýři. Takže jsem Totovi trochu ztížil rozhodování o budoucím složení týmu. S výkonem, který jsem předvedl, jsem spokojený,“ dodal Russell, který o sobě určitě dal výrazně vědět, když během závodu hned dvakrát v přímém souboji zdolal kolegu Bottase. Brit navíc zřejmě nastoupí i za týden v Abú Dhabi, jelikož Hamilton se stále nezotavil.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FORMULA 1® (@f1)