Proč Vettel nedokázal předjet Ricciarda

Daniel Ricciardo měl od úvodních fází GP Monaka nefunkční kinetický motorgenerátor, což podle vyjádření samotného týmu představuje omezení výkonu pohonné jednotky o čtvrtinu. Proč tedy při takovém rozdílu nedokázal Sebastian Vettel Ricciarda předjet?

Štítky: Daniel Ricciardo Sebastian Vettel Zveřejněno 27. 05 2018 — GPF1.cz

“Že má Daniel Ricciardo problémy, jsem viděl. Dostal jsem také zprávu do rádia,” řekl Vettel. “Od této chvíli jsem na něj začal vyvíjet tlak. Jenomže jakmile jsem se dostal blíž, měl jsem problémy tam vydržet. Nedostal jsem se tak blízko, abych mohl zaútočit.

Nejvíce markantní to bylo na výjezdu z tunelu. Když jedete v závěsu za jiným autem, škodí to pneumatikám. V některých zatáčkách není silný motor potřeba a Ricciardo byl rychlejší než my. Vždy dokázal trochu poodjet, a já se ke své šanci vlastně nikdy nedostal.

Mohl si jet svým tempem, a upřímně, kdyby neměl problémy, bylo by to pro nás podstatně horší. Bohužel se nenaskytlo moc příležitostí, jak něco udělat jinak. Bylo pro nás těžké donutit pneumatiky, aby správně fungovaly.

Mercedes měl podobné problémy. I když byl na tvrdší sadě, která by měla být údajně robustnější. Daniel pak řekl, že s pneumatikami neměl žádné problémy. Takže to pro nás bylo těžké v zatáčkách, kde není potřeba žádný výkon. Stačí přilnavost pneumatik, abyste se jej drželi a pak využili na rovince většího výkonu, ale to se nám prostě nedařilo.”

Když byl aktivován virtuální safety car, Vettelovi se nepodařilo dostatečně dobře připravit pneumatiky. Jednou dokonce probrzdil a málem boural.

“To bylo dost velké varování, abych neudělal nějakou hloupost,” řekl Vettel. “Co se ale stalo, nevím, že Daniel i Stoffel Vandoorne najednou ujeli. Třeba jejich virtuální safety car skončil dříve než náš. Musíme se na to podívat, jestli to třeba nebylo jen špatnou zahřívací přípravou. Ale aspoň jsme na ně vytvářeli tlak!”

Diskuse k článku

Napsat komentář