Ricciardo o Vettelovi: Občas dřív jedná než myslí

Daniel Ricciardo, býyalý týmový parťák Sebastiana Vettela z Red Bullu, se také vyjádřil k incidentu z Velké ceny Ázerbádžánu. V ní Vettel během safety car režimu narazil do Lewise Hamiltona a oplatil mu tak údajné vybrzďování.

3 Štítky: Daniel Ricciardo Sebastian Vettel Zveřejněno 29. 06 2017 — Šimon Trantina

Ricciardo se vždy o týmovém kolegovi z roku 2014 vyjadřoval s velkým respektem a obdivem k jeho rychlosti a vášni pro závodění, nyní však i on připustil, že v Baku to Vettel přehnal.

„Hodně Sebastiana respektuji za jeho zarputilost a lásku pro formuli 1. Vzchází z toho hodně vášně, avšak občas i agrese. To se mi na něm líbí, ale jak můžeme občas slyšet v jeho rádiové komunikaci, vypadá to, jako by se měl zbláznit. Pravděpodobně někdy koná, aniž by nejdřív myslel. Je to způsobeno jeho hladovostí a vášní, musí však vědět, kdy přestat.“

Ricciardo, který také díky Vettelovu selhání v Ázerbájdžánu závod senzačně vyhrál, má také jasný pohled na situaci, která kontroverznímu incidentu předcházela. Když se schylovalo k restartu závodu po ukončení režimu safety caru, Hamilton vedl pole a určoval tempo.

Podle Ricciarda Hamilton neudělal nic špatně a měl právo na manévr, který v patnácté zatáčce městského okruhu v Baku učinil, tedy zpomalení do zatáčky.

„Ať už Lewis zpomalil, nebo ne, měl plné právo k tomu, aby diktoval tempo závodu. On byl ve vedení a bylo brzy na to, aby zrychlil. Nikdy byste neprovedli restart v zatáčce číslo 15, Seb byl pravděpodobně jen příliš odhodlaný,“ říká Australan.

Nabízíme zájezdy na velké ceny F1

Diskuse k článku

3 komentáře: “Ricciardo o Vettelovi: Občas dřív jedná než myslí”

 1. Jirx napsal:

  Ha, super x)

  Lukáš Štěrovský:
  Zkus aktualizovat stránku přes levej CTRL + F5.

 2. Lukáš Štěrovský napsal:

  Zkus aktualizovat stránku přes levej CTRL + F5. 😉

  Jirx:
  A ta aktuální reklama na webu byla taky umístěna bez rozmyslu? =D

 3. Jirx napsal:

  A ta aktuální reklama na webu byla taky umístěna bez rozmyslu? =D

Napsat komentář