Verstappen vs. Ricciardo – bude to fascinující

Nejtřaskavějším párem ve startovním poli bude bez pochyby dvojice Red Bullu Max Verstappen a Daniel Ricciardo. První byl rychlejší v kvalifikacích sezony 2017, druhý zase konzistentnější v závodech. Ani jeden z nich se nehodlá smířit s pocitem toho pomalejšího nebo výsledkově horšího. Výzvě hozenou rukavicí čelí spíše Daniel Ricciardo, protože Red Bull s Verstappenem podepsal novou tříletou smlouvu. Jako kdyby dal najevo, koho upřednostňuje. To si pište že není něco, s čím by se Ricciardo hodlal smířit.

Štítky: Daniel Ricciardo Max Verstappen Zveřejněno 21. 03 2018 — GPF1.cz

Oba jezdci, mladá vycházející superstar a zkušený závodník, k sobě chovají respekt. Sám bývalý pilot Red Bullu David Coulthard je přesvědčen o tom, že bitvy mezi Verstappenem a Ricciardem budou „fascinující“. Vydrží respekt mezi oběma závodníky v prostředí o napětí podstatně vyšším, než tomu bylo doposud?

„Bude to fascinující. Jsou to dvě tak výjimečné osobnosti, a to celé věci jen přidává na zajímavosti a zábavě,“ řekl David Coulthard, sám vítěz třinácti velkých cen. „Jsme rádi, když si to ti dva užívají. Samozřejmě bychom rádi nahlédli trochu do zákulisí jejich vztahu, ale současně toužíme po tom vidět je bojovat na dráze. Myslím, že plní obojí.

Tipujte a vyhrajte sluneční brýle Daniela Ricciarda

S týmovým kolegou nelze být nejlepší kámoš, ale můžete sdílet zkušenosti, vědět, že jste v tom spolu. Vyvíjet auto a pak spolu na dráze bojovat.

Nejenže tihle dva budují bojovou atmosféru ve formuli 1. Bojují s ostatními už od osmi let věku. Někdy souhlasí, jindy nesouhlasí. Je to jen vyšší verze toho, co dělají celý život. Ani nechcete, aby na sebe byli pořád hodní, aby to všechno bylo krásné. Občas chcete, aby ten jeden druhému řekl ‚Hele, tohle se ti nepovedlo‘. Prostě občas říct, co si doopravdy myslíte. Ne proto, abyste vytvářeli kontroverzní momenty, ale proto, že věříte tomu, co říkáte.“

David Coulthard během své kariéry závodil také pro McLaren, kterému přirozeně přeje úspěch.

„Letos už se nemají na co vymlouvat. Očekávám výkonnostní krok vpřed. A jestli nepřijde, budu překvapen a zklamán.“

Diskuse k článku

Napsat komentář