Verstappen už dosáhl všeho. Cokoli dalšího bude „bonus“

Po zisku svého prvního titulu ve formuli 1, který získal v závěrečném dramatu v Abu Dhabi, se Max Verstappen ohlédl za rozhodujícím závodem. Nizozemec uvedl, že nikdy neztrácel naději, ačkoli to po celý závod vypadalo jinak.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 18. 12 2021 — Vašek Štěpánek

Max Verstappen vyhrál závěrečný závod v Abu Dhabi a porazil svého rivala Lewise Hamiltona v boji o mistrovský titul. Rozhodl až závěrečný jednokolový duel po zajetí Safety Caru. Černé šípy si v ten samý den zajistil rekordní osmý pohár konstruktérů v řadě.

„Ano, je to docela šílené, hlavně, když si vzpomenu, jak závod probíhal. Byla to taková horská dráha, do posledního momentu jsme nebyli v dobré pozici, poté se ale naskytla příležitost a v ten moment už do toho musíte jít,“ uvedl Verstappen po zisku svého prvního titulu.

Nový mistr světa také zmínil, že se nikdy nevzdal naděje na vítězství a titul, i když to většinu závodu vypadalo na Hamiltonovu snadnou výhru. „No, nevypadalo to skvěle. Nikdy jsem se ale nevzdal a bojoval jsem až do konce.

Myslím, že jsem byl v takové vzdálenosti, která jim (Mercedesu) znemožňovala Lewise poslat do boxů, což bylo klíčové. Věděl jsem, že před sebou nemám snadný úkol a poté se na mě usmálo štěstí, kterého jsem využil.“

Verstappen také nezapomněl vychválit a poděkovat svému kolegovi Sergiu Pérezovi. Mexičan totiž ve 20. a 21. kole masivně zdržel Lewise Hamiltona. Brit kvůli tomuto souboji s pilotem Red Bullu ztratil svůj náskok přes sedm sekund.

„Je to šílené… nebýt Checa, neseděl bych tady, je to naprostá legenda a skvělý týmový kolega. Šampionát jsem vyhrál také díky němu, kdyby Lewise nezdržel, patrně by měly dostatek času na zastávku v boxech a výsledek by mohl být zcela jiný,“ přiznal Nizozemec.

Čtvrtý nejmladší šampion formule 1 na závěr přiznal, že dosáhl všeho, čeho dosáhnout chtěl a těší se na rok 2022, kdy bude svůj triumf obhajovat. „Samozřejmě budu i nadále závodit, ale už jsem dosáhl všeho, co jsem chtěl a zbytek už bude jen bonus.“