Verstappen táta: Možná jsem byl na Maxe někdy moc drsný

Jos Verstappen připustil, že byl na syna Maxe při jeho stoupání po žebříčku motorsportu možná "až příliš tvrdý", ale že to "potřeboval", aby se mohl rozvíjet.

Štítky: Jos Verstappen Max Verstappen Zveřejněno 17. 07 2022 — GPF1.cz

Známou anekdotou o Verstappenech je, že otec Jos nechal Maxe v mladém věku po chybě na motokárových závodech samotného u čerpací stanice. Jos se po několika minutách otočil, aby se vrátil a vyzvedl Maxe, který již dříve tvrdil, že mu tento incident pomohl zocelit se.

O několik let později Verstappen postoupil do F1 a v roce 2021 si splnil sen stát se mistrem světa po celosezónním souboji s Lewisem Hamiltonem.

Když Verstappen senior přemýšlí o synově cestě na vrchol a o tom, jakou roli v ní sehrál, domnívá se, že v některých případech pravděpodobně překročil meze.

„Když se na to teď podíváte zpětně, někdy jsem byl možná až příliš tvrdý,“ řekl Jos Verstappen pro ServusTV, než svůj přístup začal obhajovat. „V samotném okamžiku mi to přišlo jako správná věc a možná to také trochu potřeboval, protože je tvrdohlavý.  Také opravdu věřím, že ho to zlepšilo. Potřeboval to pravidelně.

V následujícím roce ho to opět posunulo vpčed. Stal se mistrem světa, dvojnásobným mistrem Evropy a  vyhrál všechny závody.  Po celou dobu se hodně učil a já věřím, že díky tomu je na svůj věk velmi vyspělý.“

Evans: De Vriesův manévr byl stupidní