Vztah Rosberg – Hamilton je v “neutrální rovině”

Nico Rosberg prozradil, že jeho vztah s Lewisem Hamiltonem se po několika letech od jejich ostrého souboje o titul mistra světa F1 "vrátil na neutrální úroveň".

Štítky: Lewis Hamilton Nico Rosberg Zveřejněno 17. 07 2022 — GPF1.cz

Rosberg a Hamilton se spřátelili, když spolu vyrůstali v motokárách, než postoupili do F1 a v roce 2008 se poprvé podělili o stupně vítězů. V roce 2013 se jejich kariéry v automobilových závodech ještě více propletly, když se potkali jako týmoví kolegové u Mercedesu, ale zpočátku přátelské partnerství se brzy zvrtlo. Když Mercedes po změně pravidel v roce 2014 začal v F1 dominovat, Rosberg a Hamilton se ocitli v bitvě o přední příčky.

Poté, co Hamilton získal tituly v letech 2014 a 2015, Rosberg v napínavém souboji o titul v roce 2016, který měl několik vyhrocených momentů, zabojoval a vyhrál šampionát. Podle Rosberga se jejich vztah rozpadly, jakmile Mercedes vyvinul vozy, které mohly bojovat o tituly.

“Stalo se to okamžitě, když jsme bojovali o titul mistra světa. Dříve ne,” řekl Rosberg pro Eurosport. “Ale tak je to vždycky: když bojujete o úspěch v každém závodě a o tituly, tak už to nefunguje.”

Na otázku, zda existoval nějaká konkrétní příčina nebo událost, která vedla k problémům, Rosberg odpověděl:

“Ne, byl to postupný vývoj od jednoho závodu k druhému. Pokud chcete sami rozhodnout o titulu mistra světa, nemůžete si hrát na ‘mír, radost, palačinku’. Musíte testovat limity a jít do šedých zón, abyste vyhráli. Zvlášť když jsou dva jezdci na tak vysoké úrovni, a pak je často dusno.”

Evans: De Vriesův manévr byl stupidní