Velké překvapení: Mercedes na poslední chvíli ruší nasazení nových motorů

Mercedes překvapivě upustil od plánu nasadit novou verzi své pohonné jednotky pro GP Kanady. Donutily jej k tomu potíže s procesy "ověření kvality". Nové motory tak nedostane ani Williams nebo Force India.

Štítky: Ferrari Honda Mercedes Pohonné jednotky Renault Zveřejněno 7. 06 2018 — GPF1.cz

Mercedes rozhodl o zrušení nasazení pohonné jednotky pod označením PU2. Jezdci Mercedesu Lewis Hamilton a Valtteri Bottas, piloti Force Indie Sergio Pérez a Esteban Ocon, a nakonec závodníci Williamsu Lance Stroll a Sergej Sirotkin tak v Kanadě zůstanou u pohonné jednotky, se kterou zahájili sezonu.

Upravený plán počítá s nasazením nových pohonných jednotek pro GP Francie, která se pojede 2 týdny po GP Kanady na okruhu Paula Ricarda. Ke změně plánu došlo pouhý den poté, kdy Mercedes přiznal nutnost nasazení nových zlepšení a úprav s ohledem na tuhou bitvu o titul mistra světa.

Mercedes přechází na druhou vlnu motorů, očekává „divoký“ boj

Upravenou verzi své pohonné jednotky chystá Renault, byť není jasné, kdo ze skupiny jezdců z ní bude těžit (Nico Hülkenberg, Carlos Sainz, Max Verstappen, Daniel Ricciardo, Fernando Alonso, Stoffel Vandoorne).

Honda potvrdila, že pro své piloty v týmu Toro Rosso Brendona Hartleyho a Pierra Gaslyho novou verzi pohonných jednotek nasadí. Aktualizovanou jednotku nasadí také Ferrari.

Za odložením premiéry nové pohonné jednotky Mercedesu nemusí být nějaké velké potíže. Nová verze zjevně neplní parametry, které si Mercedes předsevzal. Odložení jen na další závod znamená, že se nejspíš jedná jen o drobné úpravy.

Každý jezdec má k dispozici tři základní části pohonných jednotek na sezonu (spalovací motor, MGU-H, turbo). MGU-K, akumulátory a kontrolní jednotku lze bez penalizace vyměnit jen jednou. Odložení o jeden závod sice nepředstavuje výrazný posun, ale pro nadcházející GP Kanady to v boji se soupeři Mercedesu přirozeně nepomůže.

Nový motor Honda slibuje v Kanadě 30 koní navíc

Diskuse k článku

Napsat komentář