Informační zmatky u Red Bullu: Ricciardo žádnou penalizaci neočekává

Ve formuli 1 se mění informace každou chvíli. Mercedes se rozhodl nasadit nové pohonné jednotky v Kanadě, nově je nasadit nemůže. Vedle toho Red Bull informoval, že Daniel Ricciardo dostane penalizaci za novou jednotku kinetického motorgenerátoru. Sám Ricciardo je prý ale informován o tom, že penalizaci nedostane.

Štítky: Daniel Ricciardo Red Bull Zveřejněno 7. 06 2018 — GPF1.cz

Ricciardův MGU-K měl problémy v Monaku, ale navzdory tomu dokázal vyhrát. Jednotka byla ale poškozena natolik, že musí dostat novou. Jelikož to bude jeho třetí, dostane trest.

„V Montrealu určitě dostane nějakou penalizaci, jen nevíme, kolik to bude míst,“ řekl technický ředitel Red Bullu Adrian Newey.

Daniel Ricciardo bude v Kanadě penalizován

Jen co ale Ricciardo přiletěl do Montrealu, kde se tento víkend jede GP Kanady, řekl, že o žádné penalizaci neví.

Vše co vím je, že nedostanu žádnou penalizaci,“ řekl reportérům Ricciardo. „Pokud se v tréninku něco pokazí, pak budeme muset nasadit nové díly a já dostanu penalizaci. Ale nyní pořád máme dostatek dílů, které lze použít. A pokud budou spolehlivé, pojedeme s nimi celý víkend.“

Brzou penalizaci Ricciardo očekává, ale ne v Kanadě.

„Jestli už má penalizaci přijít, tak ať je to raději na Paul Ricard,“ řekl Ricciardo. GP Francie se jede dva týdny po Kanadě. Okruh v Montrealu je náročnější právě na pohonné jednotky.

„V současné době se nám vede a penalizace nám vezme vítr z plachet. Raději bych si penalizaci vybral jinde.“

Diskuse k článku

Napsat komentář