F1 na 30 dní zdarma uvolnila video archiv

Formule 1 uvolnila na dalších 30 dní, tedy teoreticky do 9. května 2020, svůj video archiv. A ten i když není kompletní, je vyčerpávající.

Štítky: F1 TV Historie Zveřejněno 9. 04 2020 — Tomáš Richtr

Oficiální web F1.com seriálu formule 1 nabízí dlouhodobě dvě úrovně placených služeb. Ta nižší úroveň, F1 Access, nabízí například plnohodnotný live timing nebo přístup do archivu závodů. Takový archiv je nabízen buď formou krátkého sestřihu dané velké ceny, nebo plnou verzí závodu.

K dispozici je také vyšší úroveň placené služby, F1 TV Pro. Ta primárně nabízí přímé přenosy živě. S ohledem na globální pandemickou situaci je ale nyní tato služba na nějakou dobu vcelku irelevantní.

Seriál F1 nyní rozhodl, že na dalších 30 dní bude služba F1 Access nabídnuta zdarma. Jedná se o velmi hodnotný archiv čítající 1400 hodin záznamu. Nejstarší aktivní položkou archivu je ale ta v sezoně 1981, ačkoli navigační menu archivu nabízí i starší ročníky, ovšem bez obsahu.

Je to dáno převážně tím, že na období před osmdesátými lety neexistovala strukturovaně kontrolovaná televizní práva a technologie umožňující založení takových video souborů. Historicky první televizní přímý přenos z Velké ceny Japonska 1976 tak třeba v archivu fanoušek F1 nenajde.

Je to ale archiv velmi hodnotný. Nabízí spoustu materiálu. Možná až moc na zvládnutí pandemické krize.

Nostalgické streamy nabízejí starší závody s českým komentářem a hlavně v souvislostech.

NOSTALGIA STREAM #4 GP Francie 2004 s českým komentářem. Dnes již legendární lekce z F1 strategie a z toho, jak se…

Zveřejnil(a) Tomáš Richtr – komentátor F1 dne Čtvrtek 9. dubna 2020

Diskuse k článku

Napsat komentář