V Alpinu střídá Daniila Kvjata. Kdo je Oscar Piastri

Aktuální lídr formule 2, Oscar Piastri, usiloval o místo ve formuli 1 od příští sezony. Pro australského jezdce se ale situace dost možná komplikuje, protože byl dnes oznámen pouze jako rezervní pilot.

Štítky: Alpine Oscar Piastri Zveřejněno 16. 11 2021 — Jiří Košta

Piastri poprvé usedl do motokáry v roce 2011, přičemž o tři roky později už se jednalo o profesionální úroveň. Mladík dokázal vyhrát několik domácích šampionátů, takže v celku pochopitelně přišel nástup do monopostů.

V roce 2017 skončil v britské formuli 4 celkově jako druhý, což vzhledem k vyrovnanosti poháru ukázalo, že je v Oscarovi něco více. Vyzkoušel si i formuli Renault Eurocup nebo formuli Renault NEC, ale to nejlepší na něj teprve čekalo.

Kompletní soupiska sezony 2022

Když před dvěma lety přišel k týmu R-ace GP ve formuli Renault Eurocup, nenechal nikoho na pochybách, a připsal si svůj první titul v monopostech. Logickým krokem je z „Renaultů“ vstup pod šampionáty FIA, potažmo formule 3.

I zde se Piastrimu dařilo, jelikož dokázal prakticky neuvěřitelnou věc. Hned ve své první sezoně se s týmem Prema stal šampionem. Australan získal jen dvě vítězství, ale jeho konzistence mu pomohla porazit hlavního soupeře Logana Sargeanta.

Jelikož šampion z formule 3 nesmí pokračovat v šampionátu další rok, přišel postup do formule 2, taktéž u týmu Prema. Do konce sezony zbývají ještě tři závodní víkendy, ale i zde aktuálně Piastri vede šampionát. Talentovaný jezdec získal tři vítězství a právem se stal juniorem Alpinu.

Všichni tak očekávali, že příští rok vstoupí do formule 1, což je sice pravda, ale jen částečně. Oscar Piastri se stal rezervním jezdcem Alpinu pro sezonu 2022.

Citroën Skate má být klíčovým faktorem pro budoucí mobilitu