Bottasovým kolegou v Alfě Romeo bude Číňan Guanyu Zhou

Poprvé v historii formule 1 bude na startovním roštu čínský jezdec. Guanyu Zhou byl oficiálně oznámen týmem Alfa Romeo, nahrazuje Antonia Giovinazziho.

Štítky: 2022 Alfa Romeo Guanyu Zhou Zveřejněno 16. 11 2021 — Jiří Košta

Čínský jezdec zahájil kariéru na motokárách, přičemž v kategorii Rotax Max získal dva tituly. Není se co divit, že následoval jeho postup do monopostů, kde debutoval v roce 2015 u italského týmu Prema ve formuli 4.

Kompletní soupiska sezony 2022

Zhou vyzkoušel také evropskou formuli 3 nebo byl vývojovým jezdcem týmu Techeetah ve formuli E. Následoval tak logický postup do formule 2, kde působil poslední tři sezony. Zajímavostí je, že ve všech letech startoval pro tým Uni Virtuosi. Italská stáj mu pomohla k zisku prozatím čtyř vítězství.

V celku pochopitelně přišla nabídka do formule 1, i když nejprve z pozice juniora a vývojového jezdce u stáje Alpine. Po jeho stabilních výkonech v letošním roce přišla nabídka, která se neodmítá. Vstup do formule 1 jako závodní pilot. Alfa Romeo se rozhodla neprodloužit smlouvu s Antoniem Giovinazzim, což otevřelo cestu prvnímu čínskému jezdci do “královny motorsportu”.

Originální jméno pilota v čínštině je 周冠宇, česká transkripce je Kuan-jü Čou, ale pro jednoduchost používáme tradičně anglickou verzi jména Guanyu Zhou.