Trofeje ze zrušené GP Emilia Romagna pomohly obětem

Trofeje, které měli obdržet tři nejlepší v cíli GP Emilia Romana, šly do aukce. Výdělek z prodaných trofejí byl potom darován obětem masivním povodním, kvůli kterým byl i samotný závod na Imole zrušen.

Štítky: GP Emilia Romagna Zveřejněno 13. 06 2023 — Vašek Štěpánek

Po zrušení závodu na italské Imole začalo vedení F1 rychle jednat s Itálií ohledně podpory povodněmi nejvíce zasaženého regionu. Nakonec se došlo k příjemnému konci – do aukce šly trofeje, které měly původně získat tři nejlepší v rámci Grand Prix Emilia Romagna.

Kromě třech trofejí pro tři nejlepší v cíli byla v aukci zahrnuta i trofej pro nejlepší tým, dále také šampaňské Ferrari Trento nebo ocenění udělované Pirelli za nejrychlejší kolo v kvalifikaci a zisk pole position.

Během Grand Prix Španělska podepsal každý pilot každou trofej, která šla do aukce. Jinými slovy, na všech trofejí je 20 podpisů od všech pilotů formule 1 a také deset podpisů od všech šéfů týmu. Aukci pořádal partner F1 Memento Exclusive.

Nejdražší položkou z aukce se stala trofej pro konstruktéry, ta byla vydražena za 71 tisíc liber. Druhou nejdražší trofejí byla vítězná trofej pro jezdce v hodnotě 60 tisíc liber. Trofeje za druhé a třetí místo byly vydraženy za 37 tisíc liber, respektive 32 tisíc liber.

Ocenění Pirelli za pole position bylo vydraženo za 40 tisíc liber a šampaňské Ferrari Trento za 11 tisíc liber. Dohromady se tak v aukci vybralo necelých čtvrt milionu liber [přesněji 247 171 liber], což je skoro 7 milionů korun.

Aby toho nebylo málo, řada jezdců přispěla na postižené oblasti sama. Někteří jezdci zase sdíleli transparentní QR kód na svých sociálních sítích. Valtteri Bottas a Guanyu Zhou vydražili své vlastní plakáty. Konečná částka je tak mnohem vyšší.

Zapomínat bychom neměli ani na sponzory a oficiální partnery šampionátu, kteří do regionu Emilia Romagna poslali například materiální pomoc. Samotná formule 1 samozřejmě také přispěla a darovala základní hygienické potřeby či jídlo ohroženým lidem.