Tři závody, tři dvojitá vítězství. Vypadá to nadějně, libuje si Mercedes

Mercedes letos zatím dominuje. V Číně vyhrál Hamilton před Bottasem a Stříbrné šípy si připsaly další „double“.

Štítky: GP Číny Mercedes Zveřejněno 14. 04 2019 — Lukáš Štěrovský

Přitom v kvalifikaci zvítězil Bottas. Toho ale Hamilton překonal už před nájezdem do první zatáčky. „Bylo to jen o startu a udržení vedení, a to jsem taky udělal,“ hodnotí Hamilton.

„Přes víkend autu nevyhovoval můj styl řízení. V Číně jsem byl vždycky rychlý a můj agresivní styl fungoval skutečně dobře. Teď mi ale pneumatiky a auto nedovolily jet přirozeně, zdálo se, že jsem ztratil výkonnost.

Musel jsem být dynamický a změnit přirozený způsob mého řízení, hlavně pro kvalifikaci. V závodě jsem už mohl jet víc normálně. Jsem vděčný, tým udělal neskutečnou práci. Ani mě nenapadlo, že v prvních třech závodech budeme mít tři dvojitá vítězství,“ dodává Brit.

Že byl start klíčovým, s tím souhlasí i jeho finský kolega. „Upřímně, myslím, že jsem prohrál závod na startu. Je to škoda. Protočila se mi kola, jak jsem přejel přes bílou startovní čáru, která byla hned před pole position. Jinak se auto chovalo dobře a měl jsem podobné tempo jako Lewis. Ale v prvním stintu a ve ‚špinavém‘ vzduchu jsem ho nemohl následovat,“ lituje Bottas.

„Z hlediska celé sezony to vypadá dobře. Jsem velmi pyšný na to, že za sebou jako tým máme tři perfektní víkendy,“ těší Fina. Ten na Hamiltona ztrácí v celkovém pořadí šest bodů.

Diskuse k článku

Napsat komentář