Leclerc: Dokud nepochopím důvod, nebudu týmovou režii komentovat

Hodně vyspěle působí pozávodní prohlášení Charlese Leclerca k GP Číny. Přestože Monačan byl obětován ve prospěch Vettela, nehodlá nic hloupě komentovat, dokud situaci neprobere s inženýry.

1 Štítky: Ferrari GP Číny Zveřejněno 14. 04 2019 — Lukáš Štěrovský

Největší rozruch způsobila brzká týmová režie Ferrari, kdy Leclerc musel přepustit třetí místo Vettelovi. „Cítil jsem, že mohu jet rychleji než Charles,“ vysvětluje Němec. Ten se pak ale nedokázal od týmového kolegy odtrhnout, pomohla mu až dřívější zastávka v boxech. „Bylo těžké najít tempo, takže jsem pak několikrát probrzdil a o výhodu přišel.

Je fér přiznat, že jsme nebyli schopni dostihnout Mercedes. Doufal jsem, že Charles na konci dožene Maxe, ale byl moc daleko. Jsem šťastný, že jsem zase na stupních vítězů, ale bylo těžké držet se od startu obou mercedesů. Závod s Maxem byla zábava, ale snažil jsem se stáhnout hlavně Lewise a Valtteriho. Gratuluji jim, dnes na nás byli moc rychlí.“

Vettel si tak mohl užít alespoň souboj s Maxem Verstappenem, ve kterém se úspěšně ubránil. „Viděl jsem Maxe se rychle přibližovat na konci rovinky. Tušil jsem, že to zkusí na vnitřek. Pak jsem musel vyjet trochu zeširoka. Nebylo to úplně sexy, ale fungovalo to,“ popisuje manévr ze 14. zatáčky.

To Charles Leclerc neměl moc důvodů k radosti. Ze třetího místa, na kterém byl po startu, se nakonec propadl vinou týmové režie a nevhodné strategie až na pátou příčku. „Měl jsem dobrý start. První stint byl ale trochu chaotický. Co se týče týmové režie, chci si počkat na celistvý obrázek, promluvit s inženýry a pochopit rozhodnutí,“ říká Monačan.

„Jsem si jistý, že pro to existuje dobrý důvod a pochopím ho. Teď nechci dělat hloupé komentáře. Asi jsme měli jet do boxů dřív. Myslím, že tým se snažil zpomalit mercedesy, aby se Seb mohl dotáhnout. Nefungovalo to, aspoň jsme to ale zkusili. Už je to historie.

Nebyl to pro mě skvělý závod. Celkově jsme během víkendu nebyli tak silní, jak jsem chtěl. Kvalifikace byla v pořádku, ale tréninky a závod s velkým množstvím paliva nebyl ideální. Vrátíme se silnější,“ tvrdí Leclerc.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Leclerc: Dokud nepochopím důvod, nebudu týmovou režii komentovat”

  1. trencherman napsal:

    To neustálé protěžování uplakánka je vážně nepochopitelné. Kdy už u Ferrari konečně pochopí, že čtyři tituly má jen díky tehdy zcela dominantnímu vozu? Jako pilot není žádná špička. Tehdy stačil menší pokles výkonnosti a Ricciardo si s ním vytřel zadek. Nebýt týmové režie, tak ho trumfne i Leclerc. Příště zase jetel udělá nějakou chybu a Leclerc bude před ním i přes týmovou režii. Celou sezonu si tak budou prohazovat pořadí poháry jsou v pr…

Napsat komentář