Verstappen o Vettelově manévru: taky bych ho vytlačil!

Red Bull odjel v Číně poněkud osamocený závod. Max Verstappen dokončil jako čtvrtý a Pierre Gasly šestý. Nejzajímavějším bodem závodu tak byl zřejmě Verstappenův souboj s Vettelem na výjezdu ze 14. zatáčky.

Štítky: GP Číny Red Bull Zveřejněno 14. 04 2019 — Lukáš Štěrovský

„Měl jsem dobrou bitvu se Sebem, ale ani tak jsme prostě neměli tempo na skutečný boj. Zkusil jsem ho předjet, protože měl trochu studené pneumatiky. Na výjezdu mě trochu zavřel, ale udělal bych to stejně,“ má jasno Nizozemec.

„Myslím, že víc z toho získat nešlo. Tlačil jsem na to velmi tvrdě, abych zůstal s těmi vpředu. Jako tým jsme udělali dobrou práci s undercutem na Ferrari a udrželi se před Leclercem. Upřímně to bylo maximum možného.

Každý víkend je tak trochu otázkou, co se týče vaši konkurenceschopnosti. Na tvrdé pneumatice jsme nebyli dostatečně rychlí. První a poslední stint byly v pořádku, ale během prostředního jsme ztratili,“ vysvětluje Verstappen závod ze svého pohledu.

Red Bull je v těžké pozici. Na Mercedes a Ferrari nemá, náskok před ostatními je ale značný. Brzy by však mohlo být lépe. „Podáváme dobré výkony, šasi se ve všech ohledech zlepšilo,“ tvrdí šéf stáje Christian Horner. „Honda udělala také nějaký posun ve vývoji motoru. Máme pár dalších věcí, co bychom, doufejme, v brzké budoucnosti měli nasadit.“

Jediné zklamání jsou tak zatím mdlé výkony Pierra Gaslyho. Jak viděl závod on? „Startovali jsme s Maxem bok po boku, ale věděl jsem, že nepojedeme stejný závod, nemělo tedy smysl riskovat. Pro tým bylo lepší nechat Maxe bojovat s oběma ferrari. Pokoušel jsem se jich držet, šetřit pneumatiky a sžívat se s vozem.“

Francouze tak alespoň mohl těšit bod za nejrychlejší kolo, který získal v samotném závěru. „Viděli jsme, že můžu udělat pit stop bez ztráty pozice, tak jsme se pro to rozhodli. Je to dobrý pocit. Postupujeme krok za krokem, pořád jich nás čeká dost. Ale je dobré, že přesně vím, kde se máme zlepšovat,“ říká Gasly.

Diskuse k článku

Napsat komentář