Technický ředitel Mercedesu: Okousal jsem si nehty a srdce mi bušilo o sto šest

Technický šéf Mercedesu James Allison popsal atmosféru v garáži Stříbrných šípů během Velké ceny Bahrajnu. Ta byla podle Allisona pro Mercedes výjimečným závodem.

Štítky: James Allison Mercedes Zveřejněno 4. 04 2021 — Lukáš Štěrovský

Ještě v sobotu to u Mercedesu vypadalo na jeho poměry až na propadák; Lewis Hamilton prohrál kvalifikaci s Maxem Verstappenm rozdílem skoro čtyř desetin sekundy. V neděli se ale po lítém souboji radoval z těsné výhry.

„Byl to jeden z nejnapínavějších závodů, při kterém jsem si okousal všechny nehty, srdce mi bušilo o sto šest,“ přiznává zpětně James Allison. „Všem se nám tajil dech, drželi jsme Lewisovi palce a jen doufali, že bude schopen se ubránit.

To, že to nakonec udělal tak stylově, když do čtvrté zatáčky najížděl na centimetry přesně tak, aby Max měl jediný pokus, to jen zvýšilo napětí. Když projel cílem, v garáži vypukla hysterie. Vloni jsme vyhráli spoustu závodů po silném výkonu, ale jen málo z nich vejde do historie jako Bahrajn, který jsme si tak moc užili,“ tvrdí technický ředitel.

Ne vše se ale vydařilo Mercedesu na výbornou. Chyba mechanika při zastávce v boxech stála Valtteriho Bottase skoro deset sekund. „Valtteri zastavil úplně přesně, což je pro mechaniky vždy velká pomoc. Bohužel jeden z nich začal uvolňovat matici kola s pneumatickou pistolí ve špatné poloze. Tu tak sundal příliš brzy a kolo se neuvolnilo,“ objasňuje James Allison.

Rosberg: Extreme E nás všechny překvapila

Tradičně emotivní Toto Wolff…