Automobilist.com

Stačilo málo a Hülkenberg mohl jezdit ve Ferrari. Překazil to Alonso?

Smutný rekordman formule 1 Nico Hülkenberg, který má na kontě nejvíce startů (163) bez zisku stupňů vítězů, tvrdí, že před rokem 2014 byl blízko přestupu do Ferrari.

2 Štítky: Fernando Alonso Ferrari Nico Hülkenberg Zveřejněno 14. 06 2019 — Lukáš Štěrovský

Tam měl po boku Fernanda Alonsa nahradit Felipeho Massu, který odešel k Williamsu. Nakonec se ale Ferrari rozhodlo pro Kimiho Räikkönena.

„Vážně chybělo strašně málo,“ říká Hülkenberg. „Proběhla nějaká jednání. Myslím, že to byla skutečná příležitost na slušnou řádku let, ale pak, na konci, se to bohužel pokazilo.“

Sehrál v neúspěšném jednání nějakou roli Fernando Alonso, který nechtěl po svém boku potenciálně rychlého jezdce? „To bych taky rád věděl! Mluvil jsem s ním o tom, ale nikdy jsem nedostal jasnou odpověď.

U Fernanda si člověk nikdy nemůže být úplně jistý tím, co říká a jak to myslí. Myslím, že má rád psychologické hry, takže si upřímně nejsem úplně jistý, jestli můj přestup podporoval. Ale teď už je to minulost,“ dobře ví pilot Renaultu.

V souboji s Alonsem. Rok 2013.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Stačilo málo a Hülkenberg mohl jezdit ve Ferrari. Překazil to Alonso?”

  1. Aladin napsal:

    Takže Alonso chtěl raději Kimiho než Hulkenberga? 😄 V té době Kimi jezdící v Lotusu vypadal jako nebezpečnější volba, i když nakonec nebyla.

  2. jenDalsiTeepack napsal:

    Räikkönen byl lepší volba než Hülkenberg. Ale ještě lepší volba by byla nebrat škodiče Alonsa. No sami si za to můžou 🙂

Napsat komentář