Splněný sen Sergia Péreze: Je to úplně jiné auto

Hodně dlouho čekal na svou sedačku pro rok 2021 Sergio Pérez, nakonec se ale dočkal dá se říci výhry v loterii. Za volant Red Bullu se nyní poprvé usadil.

Štítky: Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 28. 02 2021 — Martin Vejdělek

Mexičan si vyzkoušel několik kol na mokrém britském Silverstonu, a to ve voze z roku 2019. S tím dokázal Max Verstappen ovládnout tři velké ceny a dosáhnout na třetí příčku v šampionátu jezdců, naopak jeho týmovým parťákům Gaslymu a Albonovi se na pódium vyšplhat nepodařilo.

Pérez strávil předchozích sedm sezon v barvách Force Indie a později Racing Pointu, přičemž vždy podával dobré výkony. Muselo jej tak dosti mrzet, že po premiérové výhře v kariéře neměl jistou sedačku pro nadcházející rok.

Nakonec se mu však dostalo zadostiučinění. Red Bull je totiž zřejmě nejrychlejším autem, které kdy řídil, a má reálnou šanci přidat další výhry. Sám si toho podle svých slov nesmírně váží.

Fiat chystá elektrickou Pandu pro rok 2022

„Bylo to úžasné. Dívat se na svoji jmenovku na autě považuji za něco mimořádného. Splnil se mi tím sen. Už na simulátoru jsme odvedli veliké množství práce ohledně ovládání a já jsem nadšený progresem, díky němuž se v autě cítím mnohem pohodlněji.“

Pochopitelně si bude muset zvyknout na mnoho odlišností oproti tomu, co bývalo dosud. Výmluvné je už to, že od roku 2013 neřídil monopost s jiným motorem než Mercedes, přechod na Hondu však není jedinou překážkou.

„To auto je úplně odlišné. Samozřejmě je to stále vůz formule 1, ale jiné je usazení, volant, brzdy, tlačítka, procedury, motor, točivý moment, zkrátka prakticky všechno. Vidím ale v tomto týmu veliké množství potenciálu.“

Pokud se „Checovi“ povede s vozem rychle sžít, může být jedním z černých koňů sezony. Jeho dravost v kombinaci se zkušenostmi a práci s pneumatikami může mít za následek, že účastník 195 závodů F1 svou sbírku deseti pódií podstatně rozšíří.