Pérez varuje Verstappena: V neděli budu nebezpečný

Nový pilot Red Bullu Sergio Pérez spolehá na to, že jeho bohaté zkušenosti mohou být účinnou zbraní při vzájemném souboji s týmovým kolegou Maxem Verstappenem.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 28. 02 2021 — Vašek Štěpánek

Pérez byl pro letošní sezonu potvrzen u Red Bullu na konci loňského roku, kde u rudých býků střídá Alexe Albona, který se po neuspokojivých výsledcích stal rezervním a vývojovým jezdcem týmu.

Zatímco bývalý jezdci Red Bullu Alex Albon a Pierre Gasly u týmu skončili kvůli slabým výsledkům a nedostatečné odolnosti vůči tlaku, Pérez věří, že je mnohem lépe připraven zvládat tlak. Pérez také věří, že jeho zkušenosti, které během své kariéry získal, mu pomohou lépe zvládat náročné situace.

„Ano, myslím si, že je to docela velká zbraň,“ odpověděl Pérez na otázku, zda vnímá své zkušenosti jako zbraň vůči svému novému týmovému kolegovi. „Když jste v tomto sportu a vše nejde tak, jak si představujete, tlak vás nakonec může zcela zničit. Vše je o učení a zkušenostech, když jste zkušení a podobnou situací jste si prošli, pak vás to přiměje soustředit se jen na ty správné věci,“ zamýšlí se Mexičan.

Sergio Pérez má ve své kariéře teprve teď k dispozici vůz, který by mohl vyhrávat závody. Do F1 přišel v roce 2011 se Sauberem, pro sezonu 2013 přestoupil do McLarenu, aby od roku 2014 závodil za Force Indii, ze které se později stal Racing Point a dnes Aston Martin.

„Plně si uvědomuji, kde jsem. Taková příležitost přijde jednou za život a myslím si, že v mém případě přišla v ten nejlepší moment. V tuto chvíli jsem na vrcholu a chci toho využít v následující sezoně.“

Pérez se také vyjádřil na adresu svého týmového kolegy Maxe Vesrtappena a věří, že se budou s Holanďanem vzájemně doplňovat a inspirovat se k lepším výsledkům.

„Max je jedním z nejlepších tady. Co jsem viděl, tak bude hodně rychlý v sobotních kvalifikacích. Myslím si ale, že v neděli bych díky svému racionálnímu přístupu k závodům a stabilnímu tempu na něj mohl tlačit a porazit jej. Jsem si celkem jistý svými schopnostmi. Možná mi bude trvat nějakou chvíli, než auto pořádně pochopím, ale až se tak stane, chci do toho dát naprosté maximum. Vím čeho jsem schopen.“

Pérez se také neubránil otázce, jaké si pro letošní sezonu dává cíle.

„Chci z auta dostat víc, než na co má. Tím chci říct, že pokud budeme mít vůz schopný vyhrát šampionát, tak ho vyhrajeme. Pokud budeme mít vůz, který bude bojovat o stupně vítězů, pak budu chtít vyhrávat.“

Fiat chystá elektrickou Pandu pro rok 2022