Soupeři McLarenu tvrdí, že je nutné počkat, zda se jeho forma potvrdí

Soupeři McLarenu tvrdí, že bude trvat několik závodů, než se ukáže, zda průlom, který se jim podařil ve Velké ceně Velké Británie, znamená zásadní změnu v pořadí F1.

Štítky: McLaren Zveřejněno 12. 07 2023 — GPF1.cz

Před minulým víkendem byl tým v pořadí konstruktérů až na šestém místě. Druhé a čtvrté místo na Silverstonu je však vyneslo nad Alpine a McLaren zůstává 98 bodů za Ferrari.

Pro Velkou cenu Rakouska byl vůz Landa Norrise výrazně vylepšen aerodynamickým balíčkem, díky němuž se kvalifikoval a dojel čtvrtý. Na GP Velké Británie dostal také nové přední křídlo, zatímco týmový kolega Oscar Piastri měl na svém voze přidanou dřívější modernizaci. Druhé a třetí místo na startovním roštu a druhé a čtvrté místo v závodě představuje zatím jejich nejlepší výkon v této sezóně.

“V posledních dvou závodech jsou mnohem konkurenceschopnější a překvapivě,” poznamenal šéf týmu Alpine Otmar Szafnauer. Ke zlepšení jejich výkonu podle něj přispěla “kombinace více věcí” kromě rozsáhlé modernizace vozu McLaren MCL60.

Zatímco McLaren prožil na Silverstonu silný víkend, ostatní byli od tempa dále než obvykle. Aston Martin je v pořadí konstruktérů na třetím místě, když letos šestkrát dosáhl na stupně vítězů, ale v Silverstone skončil za oběma McLareny.

Šéf jejich týmu Mike Krack řekl, že se minulý víkend “na McLaren příliš nesoustředil”, ale připustil, že jejich zlepšená forma “nemůže zůstat bez povšimnutí”.

“Myslím, že to potvrzuje to, co jsem vždycky říkal: musíme být opatrní s příliš rychlým určováním pořadí,” řekl Krack. “Máme to jako na houpačce nahoru a dolů. Viděli jsme například v Rakousku, že Mercedesy byly dost dole. V Barceloně byly velmi silné. V Kanadě jsme byli velmi silní. Není to tak dávno, kdy jsme bojovali o stupně vítězů. Takže proto vždycky říkám, že musíme počkat dvě, tři, čtyři tratě, abychom si uvědomili nebo si byli opravdu jisti, jaké je pořadí. A myslím, že bychom to měli dodržet.”

Šéf týmu Ferrari Frederic Vasseur souhlasil, že McLaren “byl silný po celý víkend” a “se všemi směsmi pneumatik”, zatímco jeho vozy skončily deváté a desáté. Neviděl to však jako znamení, že by McLaren v dalších závodech opět předstihl Ferrari.

“Je to tak, minulý týden jsem viděl, že byli výkonnostně P3 za námi ve Spielbergu. A také asi to, že uspořádání trati Silverstone vyhovuje více McLarenu než nám a ve Spielbergu je tomu naopak.

Ale každý víkend bude jiný. A my budeme muset odvést lepší práci než dnes.”