Red Bull se ohrazuje: naše “ohebné” křídlo odpovídá pravidlům

Po sobotní kvalifikaci hovořil Lewis Hamilton o flexibilním zadním křídle na vozech Red Bullu, čímž vyvolal otázky, zda je vůz stáje z Milton Keynes legální. V celku pochopitelně jeho slova nezůstala bez reakce, protože se o slovo přihlásil samotný šéf Red Bullu.

Štítky: Christian Horner Red Bull Zveřejněno 10. 05 2021 — Jiří Košta

Týmy v minulosti používaly flexibilní křídla ke zlepšení přímého výkonu svého vozu. Monoposty jsou však podrobeny přísným testům FIA, aby byla zajištěna tuhost jejich karoserie. Christian Horner uvedl, že řídící orgán sportu je zcela spokojen s tím, jak má Red Bull udělané zadní křídlo.

Nové „flexibilní“ křídlo Red Bullu dělá Hamiltonovi starosti

„Samozřejmě, že auto bylo důkladně prozkoumáno a existují testy zpětného rázu, musí projít všemi druhy různých testů. FIA je s autem naprosto spokojená, protože prošlo všemi přísnými testy.

Je to něco, na co mě upozornil Toto Wolff už před časem, takže Lewisova poznámka musela přijít z jiného důvodu”.

Red Bull sice vedl většinu závodu, ale opět se z vítězství mohl těšit Mercedes. Skóre po čtyřech závodech tak je 3:1 ve prospěch Hamiltona, který má navíc nejlepší start do sezony formule 1 ve své kariéře.

Mercedes neukázal v předsezonních testech jejich pravý potenciál. Z Bahrajnu až sem měli dobré závodní tempo. Takže to bude pochopitelně o dalším vývoji, a také o tom, jak efektivní bude, protože musí zároveň vyvíjet monopost pro další rok, což představuje výzvu,” dodává Horner.

Ve Zwickau sjíždí z linky první kusy Volkswagenu ID.4