Verstappenovi kvůli lepším možnostem strategie chybí Pérez

Max Verstappen volá po tom, aby týmový kolega Sergio Pérez pozvedl úroveň svých výkonů, takže bude moci pomoci Red Bullu vyhrávat závody. Verstappen je totiž na čele velkých cen "osamocen", což omezuje strategické možnosti týmu.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 10. 05 2021 — Tomáš Richtr

Principem úspěchu Mercedesu ve Španělsku mimojiné byl fakt, že Hamilton měl náskok přes 25 sekund na Leclerca z Ferrari (pitstop si žádá přibližně 22 sekundy). Když se vrátil na trať před Leclercem, měl Hamilton mezi ním a vedoucím Verstappenem pouze kolegu Bottase, který více méně nepřekážel, když jej Hamilton dojel.

Být ve stejném prostoru Verstappenův týmový kolega Pérez, Hamilton by tak snadnou situaci neměl a zvýšilo by to Verstappenovy šance na vítězství. Jenže Pérez byl v době druhého Hamiltonova pitstopu ještě dalších 13 sekund za Leclercem.

Vítězové a poražení Grand Prix Španělska

“Bojuju sám, a oni dokážou v pohodě udělat druhý pitstop, protože je za nimi velká mezera,” prozradil Verstappen po závodě. “To samozřejmě moc nepomáhá. Kdyby neměli možnost druhý pitstop absolvovat, pak by to bylo o tom, kdo to lépe zvládne s pneumatikami ke konci závodu.”

Verstappen přiznal, že dostat se v první zatáčce na první místo bylo hlavní součástí taktiky.

“Do první zatáčky jsem najel tvrdě, protože jsem věděl, že když budu mírně vepředu, ten na vnějšku to musí vzdát,” řekl Verstappen, který uznal, že Red Bull neměl dostatečně rychlé auto.

Ve Zwickau sjíždí z linky první kusy Volkswagenu ID.4