Šéf Mercedesu Wolff sportovně uznal svůj komentář za “ne úplně inteligentní”

Po rekordním desátém vítězství Maxe Verstappena prohlásil šéf Mercedesu, že takové rekordy jsou jen pro Wikipedii. Nyní přiznal, že se mu tento výrok moc nepovedl.

Štítky: Max Verstappen Toto Wolff Zveřejněno 16. 09 2023 — Petr Horák

Deset vítězství v řadě je nový rekord Formule 1. Většina lidí tento úspěch týmu Red Bull a Maxe Verstappena obdivovala. Jenže Toto Wolff ne, ten ho označil za dobrý leda tak pro Wikipedii.

V Monze šéf Mercedesu prohlásil: “Pro mě jsou tyhle rekordy naprosto irelevantní. Byly irelevantní i ve skvělých časech Mercedesu – nepamatuju si, kolik závodů jsme vyhráli. Ani jsem nevěděl, že se počítá, kolik závodů v řadě někdo vyhrál. Takže je pro mě těžké komentovat nějaké rekordy, protože v mém životě nikdy nehrály zásadní roli. Ale výsledek samozřejmě dokazuje skvělého jezdce ve skvělém autě na vysoké úrovni.”

Když byl na své výroky dotázán během singapurské tiskové konference, odůvodnil je přátelstvím s Niki Laudou a zároveň uznal, že nebyly úplně nejchytřejší.

“Když se podíváte na ty moje poznámky, bylo to v té chvíli to nejinteligentnější, co říct? Asi ne. Ale tak jsem to měl vždycky nastavené. Převzal jsem to od Nikiho – Niki rozdával své trofeje, aby si mohl zdarma umýt auto. U mě doma taky moc památečních předmětů nenajdete, protože na nějakých číslech nám nikdy nezáleželo.

“Formule 1 je meritokracie a řekl jsem už mnohokrát, že mistrovství světa vyhraje jen ten nejlepší. Musíte ocenit, že někdo jiný odvádí skvělou práci. Na konci si odvezou další velkou trofej a to je to nejcennější. Nejlepší pilot v nejlepším autě se stane mistrem světa,” vysvětlil Wolff svůj postoj.

Mercedes je od titulu zatím daleko hlavně proto, že nemá zdaleka nejlepší auto. Toto Wolff k vývoji vozu řekl: “Pořád jsou v autě nějaké základní prvky loňského vozu. Trochu se točíme v kruzích a snažíme se najít způsob, jak auto zrychlit, ale je to náročné. Pro příští rok plánujeme změnit ty základy, takže v tom vidíme velký potenciál, ale nikdy nevíte, jak to nakonec dopadne. Každopádně jedeme naplno, to je teď naše nastavení.”