Šéf Mercedesu Alonsa do týmu nechce, s Verstappenem je to „otevřené“

Toto Wolff přiznal, že Fernanda Alonsa, který je stále spojován s možným návratem do formule 1, do týmu nechce kvůli jeho problémové minulosti u McLarenu. Tam tehdy Španěl nevycházel s Lewisem Hamiltonem, současným šampionem Mercedesu.

1 Štítky: Fernando Alonso Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 20. 08 2019 — Lukáš Štěrovský

„Fernando je bezpochyby jedním z nejsilnějších jezdců. Po jeho štaci u Ferrari už neměl šanci řídit konkurenceschopné auto,“ uvědomuje si Wolff. „S ohledem na sérii okolností už ale teď top týmy mají svoje ‚alfa‘ piloty. Někdy nestačí jen dobře jezdit, potřebujete také správné okolnosti,“ vysvětluje důvody, proč to s Alonsovým případným návratem nevidí růžově.

A už vůbec není reálné, aby se Španěl objevil v Mercedesu po boku Hamiltona. Právě s ním měl velké rozbroje během Britovy premiérové sezony u McLarenu v roce 2007. I proto Wolff odmítl Alonsovi sedačku nabídnout. „Bylo to nepředstavitelné, protože jsme nechtěli opakovat něco z minulosti, kdy oba byli u McLarenu.“

O druhou sedačku u Stříbrných šípů bojují Valtteri Bottas a Esteban Ocon. Dokáže si ale Wolff představit, že by k Hamiltonovi přivedl někoho, kdo by se s pozicí řekněme dvojky nespokojil? Třeba Maxe Verstappena, kterému u Red Bullu příští rok skončí kontrakt? „Je to moc daleko, teprve bojujeme o letošní titul a připravujeme se na sezonu 2020. Co bude dál, to je otevřené,“ tvrdí Wolff.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Šéf Mercedesu Alonsa do týmu nechce, s Verstappenem je to „otevřené“”

  1. jenDalsiTeepack napsal:

    Verstappen si počká, až to Hamilton zabalí. Dvojku dělat nebude.

Napsat komentář