Red Bull chtěl před Albonem angažovat Alonsa

Red Bull po neuspokojivých výkonech svého druhého jezdce Pierra Gaslyho se nebál povolat do zbraně Alexe Albona z Toro Rosso. Předtím, než se rakouská stáj rozhodla pro povýšení thajského jezdce, oslovila ale Fernanda Alonsa, který však návrat do formule 1 odmítl.

Štítky: Fernando Alonso Red Bull Zveřejněno 18. 08 2019 — Martina Nová

Podle španělských novin Mundo Deportivo nebyl Alex Albon jednoznačnou a první volbou Red Bullu. Předtím, než Albon kývl na nabídku, byl osloven právě Alonso. Existuje několik zdrojů informací, které naznačují, že by se Španěl mohl navrátit do formule 1. Právě nabídka Red Bullu tomu dala další obrysy, jelikož zkušený závodník byl první volbou na pozici kolegy pro Maxe Verstappena. Jenže Alonso nabídku odmítl s tím, že to není pro něj ten správný tým.

„Mám jasnou představu o tom, co budu dělat. Nenechávám si dveře otevřené ani nečekám, kdo se mi ozve,“ prozradil Alonso. „Vždy jsem si vybíral, kdy a kde chci jet. Vybírám si podle toho, co mě dělá šťastným. Věřím, že pokud mě něco děsí, ale dělá mě to šťastným, musím to udělat. To je podstata dobrodružství, které je v životě velmi důležité,“ zdůvodnil svá rozhodnutí Španěl, který odešel z F1 na konci sezony 2018, od té doby závodí v šampionátu WEC, pokusil se také kvalifikovat do 500 mil v Indianapolis.

Red Bull si dle Mundo Deportivo pohrával s myšlenkou vyměnit Gaslyho od GP Rakouska, kdy ve Francouzův neprospěch hrál fakt, že skončil jedno kolo za vítězným Verstappenem. Thajský jezdec si tak odbude v Belgii svou premiéru ve voze Red Bullu, naopak Gaslyho čeká návrat zpět do Toro Rosso, kde by měl strávit zbývajících devět závodů sezony.

Rakouská stáj však uvedla, že povýšení Albona do seniorského týmu není trvalé. Naopak využije právě zbývající podniky na to, aby zhodnotila, jestli je dostatečně schopný pracovat pod tlakem. Na druhou stranu mnoho variant na místo kolegy Verstappena není, protože v akademii Red Bullu skončilo hned několik jezdců. Posledním byl Daniel Ticktum, který program opustil koncem června.

Diskuse k článku

Napsat komentář