Šéf Ferrari se omluvil Tsunodovi

Mattia Binotto se omluvil za svůj výrok, kterým po Grand Prix Nizozemska počastoval Yukiho Tsunodu za to, že vůz odstavil tak, že způsobil výjezd safety caru. Ten Ferrari vůbec nehrál do karet a jeho šéf Tsunodu nazval jako ‚tsunami‘.

Štítky: Mattia Binotto Yuki Tsunoda Zveřejněno 11. 09 2022 — Lukáš Štěrovský

Jenže v Japonsku mají stále v živé paměti vzpomínky na ničivou vlnu tsunami z roku 2011, při které zemřelo skoro 16 tisíc lidí, a velká část země byla zničena. A tak se nelze divit, že Binotto musel prohlášení korigovat.

„Musím se omluvit, že jsem použil toto slovo. Nechtěl jsem, aby to vyznělo nějak špatně, s oběťmi soucítím. Tsunoda je podle mého fantastický jezdec a skvělý člověk, máme spolu dobrý vztah. Nazval jsem ho tak ve vtipu, ale byl to hloupý žert,“ kál se Binotto.

Další teorie o tom, že Tsunoda měl úmyslně zastavit, aby pomohl svému sesterskému týmu, stáji Red Bull, zase odmítá šéf AlphaTauri Franz Tost. „Oni naši pomoc nepotřebují, vyhrávají sami od sebe. Navíc během závodu s nimi v kontaktu nejsme. Yuki byl v pozici, kdy mohl získat body, takže zastavení nebylo úmyslné,“ hájí se Tost s tím, že na voze se porouchal diferenciál.