Pod novým vedením by se Leclerc stal stájovou jedničkou

Šéf Ferrari Mattia Binotta rezignoval. Ještě před oficiálním oznámením zdroje italských médií úzce spjaté s Leclercem tvrdily, že pod novým šéfem se Monačanstane jasnou týmovou jedničkou a lídrem týmu.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Frederic Vasseur Mattia Binotto Zveřejněno 3. 12 2022 — Vašek Štěpánek

Spekulace o možném odchodu Mattia Binotta z pozice šéfa Ferrari sílily  posledních dnech. Odcházející šéf týmu měl údajně zklamat vedení italské značky v čele s Johnem Elkannem a rok 2022 měl být údajně posledním hřebíčkem do pomyslné rakve.

Z nejrychlejšího monopostu na začátku roku se během 22 závodů vytratilo tempo, a nakonec bylo Maranello ohrožováno i původně ztraceným Mercedesem. Není tak divu, že stáj hledá cestu ke zlepšení a zvažuje nemalé změny.

Podcast: Prokletí Ferrari. Co mělo za Schumachera, a nemělo to před tím ani potom?

Kdo má ale Binotta nahradit? Podle nejvěrohodnějších zdrojů to má být aktuální šéf Alfy Romeo Frédéric Vasseur. Pokud by Francouz skutečně nabídku od Ferrari přijal, pomyslný jackpot by vyhrál Charles Leclerc.

Monačan vstupoval do F1 v roce 2018 a jeho prvním týmem byla právě Alfa Romeo. Za jeden rok strávený v Hinwillu se mladý pilot Ferrari s Vasseurem hodně sblížil a francouzský manažer označil Leclerca za velký talent.

Vasseurovi není cizí politika prvního a druhého jezdce. Také proto Ferrari letos přišlo o značné množství bodů, zejména na Silverstonu, kde strategie italského týmu Leclerca potopila. Díky svým známostem by pak Leclerc konečně dostal plnou podporu týmu.

Kdo by možná nemusel mít takovou radost z personálních změn u Ferrari je Carlos Sainz. Tomu zase naopak více vyhovuje aktuální vedení. Pokud ale budou ctít být u rudých úspěšní, změna musí přijít a ne nadarmo se říká, že ‚ryba smrdí od hlavy‘.