Šéf Red Bullu se rozpovídal o nabídce Ferrari

Christian Horner přiznal, že jej potěšila nabídka od Ferrari, kterou dostal během loňské sezony. Maranello hledalo nástupce tehdejšího šéfa Mattia Binotta a jedním z hlavních kandidátů byl právě i lídr rudých býků.

Štítky: Christian Horner Ferrari Mattia Binotto Red Bull Zveřejněno 10. 02 2023 — Vašek Štěpánek

Šéf Red Bullu Christian Horner dostal vloni nabídku od Ferrari, které tehdy hledalo nového lídra. Italové Hornera chtěli obsadit do vůdčí role s nadějí, že společně vybudují vítězný tým. Brit po čase přiznal, že nabídka jej velice potěšila.

 „Takovou nabídkou jsem byl opravdu velice polichocen. Ferrari je skvělý tým s významným odkazem v tomto sportu. Je to velká stáj s velkými zdroji a jsem si jist, že budou velmi silní i beze mě,“ uvedl Horner.

Novým šéfem Maranella se stal Frederic Vasseur, který přišel z Alfy Romeo. Mattia Binotto po dlouhých letech ve Ferrari skončil a nyní se čeká, jaké budou jeho další kroky. Mohla by snad jedna z příležitostí být práce v Red Bull?

„Upřímně… v tuto chvíli nedokážu říct, jakou roli by u nás měl [Binotto] zastat. Vloni prožil opravdu těžký rok. I když se Ferrari zvedlo a mohlo bojovat o nejvyšší příčky, titul nezískalo. Mohl by ale být významnou pomocí pro některý ze slabších týmů,“ naráží Horner na Binotta.

Christian Horner je nejdéle sloužícím šéfem týmu F1. K Red Bullu se přidal v roce 2005 (kdy rudí býci vstoupili do královny motorsportu) a v jeho čele je nadále. Brzy to bude už 18 let a zdá se, že ‚Hornerova‘ éra jen tak neskončí.

„V Red Bullu jsem od samého začátku a mé srdce a dovednosti patří sem. S týmem jsme si prožili hezké i méně šťastné chvíle. Společně se nám podařilo vybudovat silné impérium a ze středu pole jsme se propracovali až na špičku.

Jsem přesvědčen, že stabilita a kontinuita je ve formuli 1 důležitá, proto také děláme opravdu málo personálních změn. Naši zaměstnanci se znají a po těch letech už fungujeme skoro jako rodina. Možná i proto jsem nabídku Ferrari nepřijal,“ dodal Horner.

Od svého vstupu do F1 v roce 2005 Red Bull vyhrál celkem pět konstruktérských titulů, šest trofejí mezi jezdci a na kontě má 92 vítězství ve Velkých cenách. Nyní se stáj z Milton Keynes pomalu připravuje na příchod americké automobilky Ford.