Schumacher o sobě neustále pochyboval

Na pondělním galavečeru, v rámci kterého Mezinárodní automobilová federace představila síň slávy formule 1, promluvil její prezident Jean Todt mimo jiné o Michaelu Schumacherovi. Podle bývalého šéfa Ferrari o sobě Německý závodník, který se momentálně stále zotavuje ze zranění hlavy po pádu na lyžích v závěru roku 2013, v jednom kuse pochyboval; hlavně po zisku prvního titulu mistra světa pro Scuderii.

Štítky: Jean Todt Michael Schumacher Zveřejněno 5. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

Todt, který spolupracoval se Schumacherem jako šéf Ferrari v letech 2000 až 2004, vyzdvihl na galavečeru dvě epizody spojené se sedminásobným šampionem. První z nich se týkala premiérového mistrovského titulu, který Schumacher získal pro Ferrari v roce 2000, konkrétně v GP Japonska. Ta druhá přišla několik týdnů poté.

„Po 21 letech se tehdy Michael stal prvním šampionem pro Ferrari,“ uvedl Todt. „Vzal jsem ho na stupně vítězů a řekl mu, že náš život už nikdy nebude stejný. Ten moment na Suzuce byl nejsilnějším okamžikem mojí kariéry. Další velký okamžik nastal před startem sezony 2001. Michael se mě zeptal, celkem stydlivě – protože takový byl, i když vypadal arogantně. Zeptal se mě, jestli bych mu dovolil odjezdit ve Fioranu soukromý test.

Chtěl se ujistit, jestli je pořád dobrý řidič. Měl o sobě vždycky pochyby, jestli je, nebo není dobrý závodník. Ten test odjel a nedopadlo to zle,“ přiznal Todt.

Diskuse k článku

Napsat komentář