FIA představila síň slávy formule 1

Do Paříže se v pondělí sjelo devět šampionů F1; stalo se tak u příležitosti otevření síně slávy formule 1 pod hlavičkou FIA. Po otevření haly v Paříži už se začalo hovořit o plánech na podobnou síň v Ženevě. Ta by měla být zaměřena na další šampionáty mimo formuli 1.

Štítky: FIA Síň slávy Zveřejněno 5. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

Galavečeru se zúčastnili Jackie Stewart, Mario Andretti, Alain Prost, Nigel Mansell, Damon Hill, Jacques Villeneuve, Fernando Alonso, Sebastian Vettel a Nico Rosberg. Za Michaela Schumachera byla přítomna jeho manažerka Sabine Kehmová. Do síně slávy bylo dosazeno všech třiatřicet mistrů světa; kompletní výčet naleznete na oficiálním webu halloffame.fia.com.

„Je neuvěřitelné vidět všechna ta jména a obličeje. Samozřejmě spousty z nich znám jen z toho, co jsem o nich četl a viděl, ale myslím, že je to skvělá myšlenka. V našem sportu je spousta historie, která pořád žije, a díky akcím, jako byla ta pondělní, si je uchováme,“ těšilo například Sebastiana Vettela.

„Všichni víme, že by tu Michael měl být a jsem si jistá, že by tu byl moc rád. Vždycky choval velký respekt ke všem lidem, co se zúčastnili této akce, a byl by velmi poctěn. Co činilo Michaela tak výjimečným a úspěšným, stejně jako další šampiony, bylo to, že miloval tento sport a měl pro něj vášeň,“ uvedla zase Sabine Kehmová.

Diskuse k článku

Napsat komentář