Schumacher junior je už teď populárnější než Vettel

Mick Schumacher letos přestoupil do F2, do královny motorsportu mu tak chybí poslední, ale ten nejdůležitější krok. Jeho počínání sleduje spousta fanoušků. Pořadatelé GP Německa kvůli tomu dokonce chtěli zařadit do kalendáře F2 závod na Hockenheimu.

Štítky: GP Německa Mick Schumacher Zveřejněno 6. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

To se jim nakonec ale nevyvedlo. Důvodem k takovému kroku je nižší prodej lístků – oproti roku 2018 je letos prodáno o 8 tisíc vstupenek méně. To je způsobeno jednak pozdním potvrzením německé Grand Prix, jednak slabšími výkony Sebastiana Vettela v úvodu letošní sezony.

Alespoň to tvrdí Georg Seiler, výkonný ředitel okruhu Hockenheim. „Zájem o kariéru syna Michaela Schumacher je obrovský. Více lidí zajímá, když se Schumi junior dostane na pole position ve formuli 2, než když Vettel vyhraje Grand Prix.

Když Mick Schumacher vyhrál ve formuli 3, poprvé byla viditelná vlna nadšení, takže jsme řekli vedení F1: ‚Pamatujte, že pro nás bude velmi důležitý, pokud se dostane do F2.‘

Když bylo jasné, že se tak stane, kontaktovali jsme znovu Liberty Media. Obdrželi jsme ale oznámení, že kvůli finančním podmínkám nebude možné přidat do kalendáře další závod F2. Je to škoda, část nákladů jsme mohli uhradit,“ tvrdí Seiler.

Ten tak doufá alespoň v to, že mladý Schumacher dostane příležitost ve voze F1 v některém z tréninků na GP Německa, což by mohlo pomoci přilákat fanoušky.

Diskuse k článku

Napsat komentář