Sauber / Audi chtěli Hülkenberga, ale Haas to zablokoval

Alfa Romeo údajně chtěla podepsat smlouvu s Nikem Hülkenbergem pro sezonu 2024, ale šéf Haasu Günther Steiner to odmítl.

Štítky: Audi Nico Hülkenberg Sauber Zveřejněno 16. 09 2023 — GPF1.cz

Podle zprávy švýcarského listu Blick chtěl tým vedený Sauberem přivést Hülkenberga zpět do Hinwilu, ale šéf Haasu Steiner tento krok zablokoval.

Uznávaný novinář F1 Roger Benoit uvedl, že Alfa Romeo zvažovala také zájem o záložního jezdce Aston Martinu a šampiona Formule 2 Felipeho Drugoviche, než se nakonec rozhodla ponechat si pro příští sezónu Guanyua  Zhoua po boku Valtteriho Bottase.

Benoit poznamenal, že v zákulisí Alfy Romeo probíhaly “několik týdnů” ostré diskuse a spory, když zvažovali své jezdecké možnosti pro rok 2024.

Šestatřicetiletý Hülkenberg, který se již dohodl na nové smlouvě a v příštím roce bude pokračovat v týmu Haas, nedávno přiznal, že má zájem jezdit v budoucím programu Audi F1. Tým Sauber, za který Hülkenberg před deseti lety jezdil, se stane továrním týmem Audi, až v roce 2026 vstoupí do F1.

“Rozhodně je to v současné době jeden z velmi atraktivních projektů,” řekl Hülkenberg v oficiálním podcastu F1 Beyond The Grid. “Nová značka přicházející do formule 1, velmi vzrušující, navíc německý výrobce, lidé, se kterými jsem již dříve pracoval a kterým se dařilo.

Na papíře to všechno vypadá moc hezky a dobře. Samozřejmě musím odvádět dobrou práci, jezdit stále přesvědčivé jízdy, abych tam možná měl šanci. Ale to ukáže až čas.”